«آپارات گیم» تعطیل نشد

در حالی که مالک آپارات از تصمیم خود برای خاموشی سرویس «آپارات گیم» در روز جمعه، ۱۸ شهریور خبر داده بود، صباایده در اطلاعیه ای اعلام کرد که «آپارات گیم» فعلا به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایران فیلم پرس، در روزهای گذشته شکوری مقدم، مدیرعامل صباایده از تصمیم خود برای خاموش کردن سرویس «آپارات گیم» از روز جمعه 18 شهریور ماه، خبر داده بود. او این اتفاق را به آنچه «هجمه‌های واردشده» از سوی صداوسیما و سازمان زیرمجموعه اش یعنی ساترا می‌خواند،  نسبت داده بود.

درست در شبی که همگان انتظار خاموشی این سرویس را داشتند، اعلام شد که «آپارات گیم» فعلا به کار خود ادامه خواهد داد. این خبر در اطلاعیه‌ای فوری از سوی گردانندگان «آپارات گیم» به رسانه‌ها اعلام و در آن تاکید شد که «سرویس آپارات گیم تا زمان تصمیم‌گیری کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی به کار خود ادامه می‌دهد.»

آپارات در اطلاعیه‌ خود اعلام کرده است: «در پی اطلاعیه اخیر مرکز ملی فضای مجازی و اصرار این مرکز درخصوص به تعویق انداختن تصمیم تعطیلی سرویس آپارات گیم تا زمان حصول نتیجه و رسیدگی به اختلاف تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربر محور، این سرویس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «آپارات گیم به دلیل اتهام‌های غیرحرفه‌ای رسانه‌ای ناشی از رویکرد سنتی، ابهام در نهاد رگولاتوری و عدم درک صحیح از پدیده‌های نوظهور، تصمیم به تعطیلی این سرویس گرفته بود؛ اما در صورت اصلاح و به روزرسانی قوانین تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربر محور، همچنان قادر به ادامه فعالیت خواهد بود.»

سه شنبه 15 شهریور ماه بود که خبر تعطیلی سرویس آپارات گیم همراه با نامه‌ای انتقادی از سوی محمدجواد شکوری‌مقدم ـ مدیرعامل هلدینگ صبا ایده (مالک آپارات) ـ به رسانه ها و کاربران اعلام شد.

در پی اعلام این تصمیم، ساترا هم در بیانیه‌ای به انتقاد از صداوسیما و خبر تعطیلی آپارات گیم واکنش نشان داد و تاکید کرد، هرچند سرویس بازی آپارات اصولاً بدون اخذ مجوز از ساترا تشکیل شده است اما به احترام کاربران برای تعطیلی این سرویس، به آپارات نامه‌ای ابلاغ نکرده و صرفا به تذکراتی برای سالم‌سازی محیط مذکور بسنده کرده است.

انتشار خبر تعطیلی آپارات گیم در این سه روز با واکنش های متفاوتی از سوی کاربران و رسانه ها مواجه شد. به نظر می‌رسد انتشار خبر ادامه فعالیت آپارات گیم در آخرین لحظات 18 شهریور ماه، فعلاً نوجوانان مخاطب آن را از نگرانی چندروز اخیر خارج می‌کند.

مرکز ملی فضای مجازی پیرامون تعطیلی سرویس آپارات گیم اطلاعیه‌ای صادر کرده  و اعلام کرده بود که در پی اختلافات حوزه پخش زنده کاربر محور و سرویس آپارات گیم، این موضوع در کمسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این اطلاعیه همچنین آمده بود «مرکز ملی فضای مجازی در سال مزین به شعار تولید دانش بنیان، ضمن تاکید بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی و پرهیز از اتخاذ تصمیمات خارج از این راهبرد کلان، از همگان می‌خواهد به حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و سکوهای داخلی بپردازند. همچنین با تاکید بر اصل نظارت دقیق بر انتشار محتوا و لزوم پایبندی به قوانین اصرار دارد تا شرکت صبا ایده ارائه دهنده سرویس آپارات گیم جهت حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی تا زمان بررسی موضوعات اختلافی و حصول نتیجه، تصمیم خود برای تعطیلی این سرویس را به تعویق انداخته و به خدمت رسانی به کاربران تداوم بخشد.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا