اجرا‌های اولین روز جشنواره تئاتر استان تهران

8 اثر نمایشی در نخستین روز از جشنواره تئاتر استان تهران به اجرا درمی‌آیند.

به گزارش ایران فیلم پرس، در نخستین روز از این رویداد هنری که مقارن با 1 آذرماه است 8 اثر نمایشی در پردیس تئاتر تهران به اجرا در می‌آید.

همچنین در نخستین روز از جشنواره، آثار اجرایی از صفحه اینستاگرام انجمن هنر‌های نمایشی استان تهران و صفحه تلویزیون تئاتر ایران به صورت زنده پخش می‌شود.

طبق جدول اجرا‌های زنده جشنواره در 1 آذرماه بدین ترتیب است: روز سه شنبه 1 آذرماه، نمایش «آوایی در زندگی دور دست» نوشته احسان فلاحیان به کارگردانی مرضیه ذاکری از ملارد ساعت15:30، نمایش «هفت شب هفت روز» نوشته آرش رضایی به کارگردانی فروزان حسینی از شمیرانات ساعت 16:30، نمایش «مجلس شبیه‌خوانی قربانی» نوشته وکاری از علی بیگدلی از پردیس ساعت 18:30، نمایش «گلوله‌های بیصدا» نوشته افشین ناصری به کارگردانی احمد روستایی از پاکدشت ساعت 19:30 پخش خواهند شد.

از سوی دیگر همزمان با آغاز اجراها، حسین جعفری، توحید معصومی و سعید نجفی به داوری آثار بخش بیست وهفتمین جشنواره تئاتر استان تهران را بر عهده خواهند داشت.

حسین جعفری متولد 1333 است که علاوه بر مدیریت هنری در مقام کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی هم فعالیت کرده است. وی عضو موسسه پیشکسوتان هنر است و در طول سال‌ها به عنوان مدیر حوزه هنری فارس، مدیر اداره هنر‌های نمایشی حوزه هنری تهران، رئیس دانشگاه سوره شیراز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدیرکل فرهنگ و آموزش عالی هرمزگان، معاون هنری مرکزهنر‌های نمایشی تهران، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت کرده است. وی نمایش‌های «و باز هم فاطمه»، «سه گانه غریبانه»، «استثنا و قاعده»، «علمدار»، «افعی طلایی» را کارگردانی کرده و نمایشنامه‌هایی، چون «نترس زندگی»، «اعتراض» و «سه گانه سکوت» را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

توحید معصومی متولد 1354، کارشناس بازیگری و کارشناس ارشد کارگردانی است. وی علاوه بر فعالیت در حوزه مدیریت هنری از جمله مدیر هنری تماشاخانه ایرانشهر، کارگردانی بیش از سی نمایش صحنه‌ای و تئاتر تلویزیونی را نیز بر عهده داشته و در رویداد‌های هنری، چون جشنواره تئاتر فجر، جشنواره تئاتر مقاومت، جشنواره تئاتر ماه، جشنواره تئاتر سوره حضور داشته است.

سعید نجفیان استاد دانشگاه، تهیه کننده ارشد سازمان صدا و سیما و کارشناس ارشد کارگردانی است. وی دبیر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج و دبیر اجرایی سه دوره تئاتر مقاومت بوده است. نجفیان علاوه بر حضورش در مقام داور در رویداد‌های هنری گون جشنواره تئاتر استانی، در بیش از 10 تندیس و لوح از جشنواره‌های کشوری دریافت کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا