تمجید جهانگیر الماسی از یک نمایش

جهانگیر الماسی با بیان این که نمایش میدانی «جهان بانو» تصویری دلنشین از زنان به تصویر می کشد، رایگان بودن بلیت آن را اتفاقی مهم دانست و تاکید کرد باید با چنین تمهیداتی تئاتر در سبد فرهنگی خانواده ها قرار بگیرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، جهانگیر الماسی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون گفت: « کار عوامل «جهان بانو» از این منظر قابل توجه است که در بوستان ولایت تهران که به ظاهر مکانی بیگانه با تئاتر است، امکان تماشای رایگان آثار برای علاقمندان را بوجود آورده است. این اتفاق باعث می‌شود تئاتر در سبد فرهنگی خانوار قرار بگیرد.»

تمجید جهانگیر الماسی از یک نمایش

*جهان بانو پشتوانه تاریخی دارد

او افزود:« به کمک آثاری مثل «جهان بانو» می توان از پشتوانه تاریخی بهره برد تا بیش از پیش هویت مان را پیدا کنیم و دریابیم که چه ارزش‌هایی بایست برایمان گرامی باشند.»

«جهان بانو» از این منظر قابل توجه است که در بوستان ولایت تهران که به ظاهر مکانی بیگانه با تئاتر است، امکان تماشای رایگان آثار برای علاقمندان را بوجود آورده است

*«جهان بانو» برگرفته از تاریخ اسلام، دفاع مقدس و جامعه ایرانی

الماسی با بیان این که نمایش «جهان بانو» برگرفته از تاریخ اسلام، دفاع مقدس و جامعه ایرانی است، گفت:« چیدن این قطعات کنار یکدیگر کار بسیار مهم و دقیقی است. به نظر من «جهان بانو» آغازگر خوبی برای پرداختن به تاریخ در قالب نمایش میدانی است. با این حال معتقدم می توان به شکل ویژه تر به تاریخ دفاع مقدس که با ارزش‌ها و آرمان‌های ملی و مذهبی مان آمیخته است، پرداخت تا بتوانیم از این میراث ارزشمند در مسائل اجتماعی بهره ببریم.»

تمجید جهانگیر الماسی از یک نمایش

*اهمیت پرداختن به جایگاه و مسولیت گوناگون زنان

الماسی همچنین تاکید کرد باید در آثار مختلف نمایشی بیش از پیش به جایگاه و مسولیت‌های گوناگون زنان پرداخت.

او گفت:« مجاهدت خانم‌ها در پرورش خانواده نکته مهمی است که نباید فراموش شود. مثلا من به شخصه دوست دارم آشپزی خانم‌ها، گهواره بچه و مفهوم «دستم بگرفت و پا به پا برد مادر» را در قالب آثار نمایشی ببینم. اگر ما بتوانیم موارد مذکور را در قالب آثار نمایشی به مخاطب عرضه کنیم می‌توانیم ضمن حفظ حرمت‌ها، واقعیت‌ها را سامان بدهیم.

تمجید جهانگیر الماسی از یک نمایش

نمایش میدانی «جهان بانو» به تهیه‌کنندگی علی اسماعیلی و کارگردانی حسن بزرا محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که تا 4 آذرمان در بوستان ولایت تهران اجرا می شود. این نمایش درباره زنان تاثیرگذار و تاریخ ساز است و از ابتدای عالم تا زمان حال را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا