وجود آسیب‌های اجتماعی در اطراف ساختمان تئاتر شهر خوشایند نیست

به گزارش خبرنگار ایران فیلم پرس، علیرضا نادعلی در اولین جلسه کمیته رسیدگی به آسیب های اجتماعی اطراف تئاتر شهرتهران با اشاره به اهمیت حفظ ساختمان تئاتر شهر اظهار کرد: دوره ششم مدیریت شهری تهران با تفکر انقلابی کار خود را آغاز کرده است و قطعا توجه به موضوعات فرهنگی در اولویت این تفکر قرار دارد؛  لذا تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از تمام ظرفیت های موجود موضوعات فرهنگی را مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود: رسیدگی به ساختمان تئاتر شهر و همچنین مقابله با آسیب های اجتماعی در پارک دانشجو یکی از نکاتی است که در این دوره از مدیریت شهری قرار دارد؛ حضور دست فروشان،  معتادان متجاهر و وجود دیگر آسیب های اجتماعی در اطراف ساختمان تئاتر شهر و پارک دانشجو شایسته پایتخت ایران اسلامی نیست و اگر به آسیب های اجتماعی موجود  در  پارک دانشجو رسیدگی نشود ممکن است خطرات بیشتری ساختمان تئاتر شهر که یک پایگاه فرهنگی است تهدید کند.
نادعلی بیان کرد: به منظور اهمیت توجه به ساختمان تئاتر شهر تهران،  شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیبا سازی و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد در راستای احساس وظیفه به میدان آمدند تا مشکلات موجود را حل کنند؛ تمام تلاش مدیریت شهری حفظ بنای ساختمان تئاتر است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران  با بیان اینکه ساختمان تئاتر شهر نشانگر هنر نوین است، گفت: با توجه به اهمیت محل قرارگیری ساختمان تئاتر شهر در پایتخت می توان از ظرفیت فضای سبز اطراف این ساختمان استفاده کرد، ایجاد فضای سبز در اطراف ساختمان تئاتر شهر می تواند به زیبایی این ساختمان بیافزاید.

وجود آسیب های اجتماعی در اطراف ساختمان تئاتر شهر خوشایند نیست
رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آسیب های وارد شده به ساختمان تئاتر شهر گفت: متاسفانه در اطراف این ساختمان آسیب هایی مشاهده می شود که برای جامعه هنری کشور خوشایند نیست، به سرقت رفتن دستگیره های درب ورودی ساختمان، نشانه هایی از ایجاد اشتعال در کنار دیوار ساختمان و… باعث شده است که مدیریت شهری تهران تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا بتوانیم از این ساختمان محافظت کنیم؛  لذا طرح های مختلفی در دست بررسی است تا به صورت کارشناسی از این ساختمان محافظت شود.
سخنگو و نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: به جهت تسریع در رسیدگی به وضعیت حریم ساختمان تئاتر شهر کمیته ای متشکل از نمایندگان مدیریت شهری تهران،  وزرات فرهنگ و ارشاد  و مدیریت ساختمان تئاتر شهر تشکیل خواهد شد.
برگزاری رویداد های هنری در اطراف ساختمان
وی افزود: پیگیری برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در اطراف ساختمان تئاتر شهر از جمله اقداماتی است که باید به صورت جدی صورت بگیرد.
رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طرح های پیشنهادی جهت ایجاد حریم مناسب، مقاوم و در شان ساختمان تئاتر شهر تهران توسط سازمان زیباسازی مورد پیگیری قرار بگیرد و با نظر کمیته ذکر شده به مراحل اجرایی برسد؛  باید این طرح با اصل سازه ساختمان تئاتر شهر تهران همخوانی داشته و فاخر باشد.
نادعلی با اشاره به اهمیت حفاظت از ساختمان تئاتر شهر تهران گفت: می توان از ظرفیت نیروی انتظامی و حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حفاظت از این ساختمان استفاده کرد؛ همچنین باید دستفروشان از اطراف ساختمان تئاتر شهر جمع آوری شوند که این موضوع را باید شهرداری منطقه ۱۱ پیگیری کند و به نتیجه برساند.
رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: بوستان دانشجو نیز باید توسط شهرداری تهران و با کمک نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و دیگر دستگاه های مربوطه مناسب سازی شود تا فضای این بوستان که در مجاورت ساختمان تئاتر شهر است آماده یک فضای فرهنگی مناسب اهالی فرهنگ و هنر و شهروندان تهرانی شود.
رفع نگرانی اهالی هنر در زمینه رسیدگی به تئاتر شهر
رییس مجموعه تئاتر شهر نیز در ادامه گفت: نگرانی اهالی هنر در مورد آسیب های وارده احتمالی به ساختمان تئاتر شهر توسط معتادان متجاهر کاملا به حق است،  در تلاش هستیم با کمک دولت و مدیریت شهری تهران اقدامات لازم را در زمینه محافظت از بنای ساختمان تئاتر شهر انجام دهیم.
سید محمد جواد طاهری افزود: علی رغم تمام تلاش های صورت گرفته بازهم شاهد آسیب رسیدن به اطراف ساختمان تئاتر شهر هستم،  از سوی دیگر وجود آسیب های اجتماعی در اطراف ساختمان اهالی هنر و دوستداران تئاتر را نگران کرده است؛ امیدواریم بتوانیم با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تلاش ها در جهت حفظ سلامت ساختمان تئاتر شهر به سرانجام برسانیم.

عزم جدی در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی
در ادامه شهردار منطقه ۱۱ اظهار کرد: شهرداری می تواند با کمک دیگر دستگاه ها آسیب های اجتماعی ایجاد شده در اطراف ساختمان تئاتر شهر جمع آوری کند.
سید محمد موسوی افزود: باید توجه داشت رسیدگی به آسیب های اجتماعی اطراف ساختمان تئاتر شهر و پارک دانشجو نیازمند عزم جدی است.
همچنین رضا صیادی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران  اظهار کرد: سازمان زیباسازی شهرداری تهران تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا موضوع حریم مناسب برای ساختمان تئاتر شهر به بهترین شکل انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا