کد خبر : 1383
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳

راهکار رسانه ملی برای جوانی جمعیت

راهکار رسانه ملی برای جوانی جمعیت

مدیر طرح و برنامه‌ریزی رادیو جوان با اشاره به سیاستگذاری‌های این شبکه همزمان با روز ملی جمعیت به تغییر کنداکتور پخش آن اشاره کرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، حامد قزلو مدیر طرح و برنامه‌ریزی شبکه رادیویی جوان درباره «روز ملی جمعیت» و رویکرد این شبکه به این موضوع بیان کرد: ۳۰ اردیبهشت، مقارن با روز ملی جمعیت و همچنین نهمین سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت است و با توجه به ابلاغ «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و همچنین طبق عناوین روزهای این هفته از ۲۴ الی ۳۰ اردیبهشت ماه، برنامه‌های شبکه رادیویی جوان، هر روز به موضوع مرتبط به آن خواهد پرداخت.

 

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای این موضوع، شبکه رادیویی جوان برنامه‌هایی را برای «هفته جوانی جمعیت» (۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت) بدین شرح تدارک دیده است.

 

بیشتر بخوانید:مستند در همه شبکه‌های تلویزیونی صاحب کنداکتور می‌شود

 

ویژه برنامه «نمایشگر» از ساعت ۲۱:۴۵ الی ۲۲ به شیوه اقناعی به بررسی اینکه «چرا جمعیت کشور باید جوان شود؟» از طریق گفتگو با کارشناسان و مسئولان مختلف می‌پردازد. برنامه زنده «شیفت خلوت» از ساعت ۲۰ الی ۲۰:۳۰ به «ارائه آخرین اطلاعات پیرامون درمان‌های نازایی، FIV و …» با هدف «تبیین اهمیت درمان نازایی به منظور کمک به رشد جمعیت» و پاسخ به سوالات مخاطبان در این باره می‌پردازد.

 

مدیر طرح و برنامه‌ریزی رادیو جوان ادامه داد: برنامه «نبض» با اجرای خانم دکتر کیانا فرهی از ساعت ۲۳:۴۵ الی ۲۴:۰۰، به بررسی «تازه‌ترین دستاوردهای حوزه پزشکی در خصوص درمان نازایی» با هدف «ترغیب جوانان و مخاطبان برای آغاز درمان‌های نازایی برای جلوگیری از پیری جمعیت» پرداخته و برنامه زنده «جوان ایرانی سلام» از ساعت ۶:۳۰ الی ۸ به پیگیری مطالبات مردم در خصوص «چرایی عدم پوشش بیمه‌های درمانی برای درمان‌های نازایی» می‌پردازد.

 

همچنین برنامه زنده «خط آزاد» از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ به «کارکردهای رسانه ملی برای جلوگیری از پیر شدن جمعیت در سال‌های آتی» با کارشناسان رسانه و جمعیت گفتگو می‌کند.

 

در برنامه «رادیوم» از ساعت ۹ تا ۹:۴۵ نیز نگاهی تحلیلی به «اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی» داشته و همچنین با کارشناسان صاحب نظر این حوزه به وضعیت پیری جمعیت در کشورهای دیگر و راهکارهای جلوگیری از این معضل اجتماعی می‌پردازد.