کد خبر : 18493
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰

خبر خوش بیمه‌ای صندوق اعتباری هنر برای اهالی فرهنگ

خبر خوش بیمه‌ای صندوق اعتباری هنر برای اهالی فرهنگ

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از معرفی ۱۷ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی برای استفاده از تسهیلات بیمه سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایران فیلم پرس، سید مجید پوراحمدی با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر اظهار داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای تشریح اقدامات صورت گرفته در یکسال گذشته است.

 

رئیس هیئت‌مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه، ضمن تشریح برخی از فعالیت‌ها و عملکردهای شاخص صندوق اعتباری هنر، اظهار داشت: با وجود تمام سختی‌ها در تأمین منابع، تلاش این مجموعه بر این بود تا در خصوص بیمه‌های پایه حداکثر حمایت را داشته باشیم؛ چرا که معتقدیم مهمترین حمایت صندوق به جامعه هنری کشور موضوع سلامت و خدمات بیمه‌ای است.

 

رئیس هیئت‌مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود همچنین با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص بهره‌مندی اعضا از انواع بیمه‌ها، اظهار داشت: از آغاز شروع به کار دولت مردمی تعداد معرفی‌شدگان صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی با رشد ۴۵ درصدی از ۳۹ هزار و ۳۰۰ نفر به حدود ۵۶ هزار و ۹۰۰ نفر افزایش یافت و بیش از ۱۷ هزار نفر از آغاز به کار این دولت تاکنون به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند که این رقم رشد بالایی را نسبت به چندین سال گذشته نشان می‌دهد.

 

فقط در یک ماه پوراحمدی خاطرنشان کرد: در اسفندماه گذشته، لیست پنج هزار و ۱۰۰ نفره را به تامین اجتماعی معرفی کردیم که از لحاظ حجم و تعداد بزرگترین لیست معرفی شده از طرف صندوق طی سال‌های گذشته تاکنون محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:ماجرای توقیف سریال رازی و نجات آن توسط ضرغامی

 

وی در ادامه افزایش تعداد اعضای تحت پوشش، ایجاد ظرفیت‌های لازم برای افزایش معرفی‌شدگان به سازمان تامین اجتماعی نسبت به سال‌های قبل، آگاهی بخشی به اعضا، توسعه روابط بین سازمانی و… از جمله دلایل این افزایش دانست.

 

پوراحمدی با ذکر این نکته که بیمه اعضای صندوق اعتباری هنر ذیل بیمه حِرَف و مشاغل آزاد سازمان تأمین اجتماعی تعریف می‌شود و بیمه شدگان به اختیار خود یکی از نر خ‌های ۱۴ یا ۱۸ درصدی را انتخاب می‌کنند، گفت: به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه سالانه اعضا (معادل ۳۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲) به طور مستقیم از سوی صندوق (به نمایندگی از دولت) پرداخت می‌شود. طی دو سال گذشته سهم پرداختی صندوق برای هر بیمه شده رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با هدف حمایت از اعضایی که به دلیل نداشتن تمکن مالی قادر به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی (سهم عضو) خویش نیستند، صندوق اعتباری هنر پس از بررسی، حق بیمه تأمین اجتماعی این گروه از اعضا در قالب طرح آیین به طور کامل پرداخت می‌کند.