کد خبر : 308
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۵۳

چه فیلم‌هایی تیزرشان از تلویزیون پخش می‌شود؟

چه فیلم‌هایی تیزرشان از تلویزیون پخش می‌شود؟

پیمان جبلی ریس صدا وسیما در گفت‌وگویی شرایط فیلم‌هایی که تیزرشان مجوز پخش از تلویزیون می‌گیرند را اعلام کرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، پخش تیزر فیلم‌های روی پرده از تلویزیون همیشه محله مناقشه بین سینماگران و صداوسیما بوده است. اکثر تهیه‌کننده‌ها و کارگردانان معتقدند که تلویزیون هیچ متر و معیار مشخصی در زمینه صدور مجوز برای پخش تیزر فیلم‌ها ندارد و فقط فیلم‌های مورد حمایت آن‌ها از امتیاز پخش تیزر برخوردار هستند.

 

پیمان جبلی ریس صدا وسیما در گفت وگویی با تسنیم شرایط فیلم‌هایی که تیزرشان مجوز پخش از تلویزیون می‌گیرند را اعلام کرده استا . او در این رابطه گفته است : «کاری که برای خانواده‌ها باشد و ارزش‌های ما در آن آثار، به‌صورت برجسته پرداخته شود از آن کارها و آثار حمایت می‌کنیم. نکته دیگر درباره رویکرد حمایت از سینمای ایران در آنتن تلویزیون بدین گونه است که شورای بازبینی محتوای تیزرهای فیلم‌های سینمایی در بخش آگهی‌های بازرگانی که خود اهالی سینما از فرآیند آن باخبرند؛ آنجا فعال است و بررسی می‌کند.»

 

او در این زمینه بار دیگر تاکید کرده که برای تلویزیون پخش تیزر فیلم‌های ارزشی در الویت قرار دارد : «از قبل گفته‌ایم به فیلم‌هایی که به ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس و ارزش‌های فرهنگی جامعه توجه کند توجه ویژه داریم.»

 

جبلی در حالی عنوان کرده که پخش فیلم‌های انقلاب و دفاع مقدس در الویت قرار دارند که، تا چندی پیش تیزرهای فیلم دفاع مقدسی«دسته دختران» اجازه پخش از شبکه‌های تلویزیونی را نداشت.