کد خبر : 3765
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۱

صداوسیما مرجع صدور مجوز نمایش خانگی

صداوسیما مرجع صدور مجوز نمایش خانگی

در روزهایی که عده‌ای با هجمه‌هایی می‌کوشند صداوسیما را در جریان نظارت بر شبکه نمایش‌خانگی زیر سؤال ببرند، وزیر ارشاد برای چندمین بار این عبارت را تکرار کرد که مرجع صدور مجوز بر پلتفرم‌ها و شبکه‌های خانگی، رسانه ملّی است.

به گزارش اختصاصی ایران فیلم پرس، یادمان می‌آید روزهایی را که کنترل شبکه نمایش‌خانگی به سمتِ صداوسیما رفت حتی افرادی در وزارت ارشاد گذشته سعی می‌کردند این جایگاه نظارتی را به انحاء مختلف زیر سؤال ببرند اما امروز «ساترا» توانسته با یک سازماندهی مناسب و جریان نظارتی درست، بدون توجه به بمباران‌های رسانه‌ای کار خود را پیش ببرد.

 

تا جایی که محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اظهارنظر جدید خود این نکته را دوباره مطرح کند که «صداوسیما مرجع صدور مجوز نمایش خانگی است.»
او با بیان اینکه در بحث نمایش خانگی صداوسیما مرجع صدور مجوز است، گفت: امیدواریم با ممیزی‌های صورت‌گرفته در آینده شاهد رفع موضوعات فعلی در این بستر باشیم و هر هنرمندی که قانون کشور را رعایت نکند قطعا مورد برخورد قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید:فصل سوم «قاب عاشقی» روی آنتن رفت

 

به نظر می‌رسد با توجه به این اظهارنظرها، ضرورت دارد صاحبان سکوهای نمایشی (پلتفرم‌ها) به هجمه‌پراکنی‌ها در زیر سؤال بردن جایگاه نظارتی صداوسیما توجهی نکنند. کما اینکه عده‌ای چندی پیش می‌گفتند وزارت ارشاد جایگاه نظارتی صداوسیما بر شبکه نمایش‌خانگی را قبول ندارد و حالا با این اظهارنظر محمدمهدی اسماعیلی می‌توان خط بطلانی بر آن هجمه‌پراکنان کشید.