کد خبر : 490
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۷

غلامحسین لطفی را دریابید

غلامحسین لطفی را دریابید

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که سال‌هاست جلوی دوربین ظاهر نشده از روزهایی می‌گوید که در سختی معیشت به سر می‌برد.

به گزارش ایران فیلم پرس، غلامحسین لطفی را بیشتر مخاطبین با «خانه به دوش» رضا عطاران و نقش اصلان به یاد می‌آورند اما او کارگردان موفقی بود که سریال «آیینه» را برای تلویزیون ساخت.او در روزهای پایانی فیلمبرداری مجموعه «بایرام» به کارگردانی مسعود نوابی و تهیه‌کنندگی محمد صالحیان بود از بلندی می‌افتد و به مدت یک سال بستری می‌شود. این سریال نوروز ۱۳۸۶ از شبکه دو پخش شد.

 

بیشتر بخوانید:«سقوط کابل» برادران محمودی در انتظار پروانه نمایش

 

او این روزها وضعیت جسمانی‌اش بهتر شده اما مثل خیلی از پیشکسوتان دیگر آثار خودش را در تلویزیون به نظاره می‌نشیند دلتنگ روزهایی می‌شود که جلوی دوربین هنرنمایی می‌کرد.هر بار که با او صحبت می‌کنیم و از کارهایش می‌گوییم بغض گلویش را می‌گیرد و این‌طور می‌گوید: «باور کنید توان بازی را دارم. مدرک دکترای هنری دارم اما حقوق کارگری نصیبم می‌شود.»

 

او این شب‌ها خودش هم همزمان با بسیاری از مخاطبین پای تماشای «آیینه» می‌نشیند که صدها بار از تلویزیون پخش شده اما هیچ‌وقت آن دلچسبی و ماندگاری‌اش را از دست نداده است.

 

غلامحسین لطفی بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما به تعبیر خودش حقوقی کمتر از خط فقر می‌گیرد. او امیدوار است به او توجه کنند؛ همان امیدواری که بسیاری از پیشکسوتان دیگر دارند.

 

ایران فیلم پرس برای غلامحسین لطفی آرزوی سلامتی و بازگشت به دنیای هنر را دارد.