کد خبر : 8398
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵

آمار «بگو بخند» جوسازی رقبا علیه تلویزیون را باطل کرد

آمار «بگو بخند» جوسازی رقبا علیه تلویزیون را باطل کرد

طنازان در استودیوی «بگو بخند» با هم رقابت می‌کنند تا استعدادشان را به رخ بکشند. تا این‌جای کار «بگو بخند» توانسته از مرز یک میلیون بیننده در تلوبیون عبور کند.

به گزارش ایران فیلم پرس، در ماه‌های اخیر تغییرات در برنامه‌سازی تلویزیون خصوصاً از نوع تفریح و سرگرمی اگرچه با فضای انتقادی برخی صفحات خاصِ مجازی همراه شد اما با نگاهی به تعداد بازدیدکنندگان در تلوبیون می‌توان به این نتیجه رسید مخاطبان از این تغییرات استقبال کرده‌اند.

 

شبکه نسیم با «بگو بخند»، «خوش نمک» و «جورچین» اتفاقات جدیدی را با خودش به آنتن سیما آورد. در حالی‌که برخی به خاطر غیبت «دورهمی» و «خندوانه» این باور را ایجاد کردند تلویزیون در سرگرم‌کردن و ایجاد شادی و نشاط با چالش‌های جدّی مواجه خواهد شد.

 

براساس تحلیل برخی از کارشناسان برنامه «بگو بخند» که آمده تا استعدادهای آینده تلویزیون در حوزه طنز را معرفی کند و حتی برخی برنامه‌های دیگر این شبکه، تنوعی را در حوزه سرگرمی ایجاد کردند. این را همگان می‌دانند ایرانی‌ها سخت می‌خندند اما طنزپردازان خوبی هستند و قابلیت این را دارند که در هر موضوعی وجوه طنز پیدا کنند.

 

مسابقه استعدادیابی «بگو بخند» هم بستری فراهم کرده تا در کنار سرگرم بودن، استعدادهایی که شرایط دیده شدن نداشتن دیده شوند. اگر به صفحه تلوبیون برنامه «بگو بخند» مراجعه کنید می‌بینید که در مرحله پایانی مقدماتی این برنامه یک میلیون بازدید داشته است. این خودش مصداق بارزِ این نکته است مردم تلویزیون می‌بینند با تمام فراز و نشیب‌ها و پستی‌ها و بلندی‌ها، صداوسیما فراگیرترین رسانه در جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

 

 

بیشتر بخوانید:برنامه تشییع پیکر دوبلور جوان اعلام شد

 

در رقابت میان سه پلتفرم براساس آمارهایی که به دست آمده، میزان مخاطبین‌شان به چهار میلیون تماشاگر متمرکز نمی‌رسد. این نکته در حالی مطرح می‌شود که برخی از برنامه‌سازان تلویزیونی به شبکه نمایش‌خانگی رفته‌اند و این نکته هرچند وقت یک بار در فضای‌مجازی دست به دست می‌شود که مردم فارغ از سریال، این روزها بیشتر به برنامه‌سازی‌های شبکه نمایش‌خانگی توجه دارند.

 

در حالی‌که این آمارهای تلوبیون نشان می‌دهد تنها یک برنامه به نام «بگو بخند» بیش از یک میلیون بیننده در این فضای اینترنتی دارد قطعاً با آمارهایی که مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما منتشر کند مشخص خواهد شد چند درصد مردم بیننده این برنامه‌ها هستند.

 

البته در عین حال سازمان صداوسیما هم باید به سمت ساخت آثار متنوع، جذاب و فراگیر برود.

 

«بگو بخند» به تهیه‌کنندگی مسعود شریعت‌نیا، کارگردانی شهاب عباسی با اجرای عبدا… روا و داوری بیژن بنفشه‌خواه، نعیمه نظام‌‌دوست، هومن برق‌نورد و شهرام شکیبا در عرصه موسیقی، تئاتر، استندآپ و شعر هر هفته سه‌شنبه تا جمعه ساعت 20 روی آنتن رفته است و توانسته در میان برنامه‌هایی که صرفاً مسابقه‌اند با تزریق خنده مخاطبان خودش را پیدا کند.

 

مخاطبان این برنامه می‌توانند از 6 تیرماه و با شروع فصل تابستان این برنامه را سه‌شنبه تا جمعه ساعت 23 از شبکه نسیم تماشا کنند.