کد خبر : 999
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲

راهکاری برای بازگشت به سینمای پرمخاطب دهه ۶۰ در اینوتکس

راهکاری برای بازگشت به سینمای پرمخاطب دهه ۶۰ در اینوتکس

محمدرضا عطاردی معاون حکمرانی الکترونیک و هوشمند سازی اداری در حاشیه بازدید از غرفه خانه خلاق بنیاد سینمایی فارابی در اینوتکس گفت: اگر فناوری‌های روز دنیا را به صنعت سینما پیوند دهیم، همچون دهه ۶۰ دوران پرمخاطبی را در این حوزه تجربه خواهیم کرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، محمدرضا عطاردی معاون حکمرانی الکترونیک و هوشمند سازی اداری با حضور در غرفه خانه خلاق بنیاد سینمایی فارابی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ درباره اهمیت بهره‌گیری فناوری در سینما گفت: اگر بخواهیم خیلی سریع و ساده بگوییم، در دهه ۶۰ با وجود اینکه انقلاب شده و نگاه به سینما نیز تغییر کرده بود و بسیاری حتی نسبت به فعالیت سینما مقاومت نشان می‌دادند، آمارها از مخاطبان سینما نسبت به امروز بیشتر بوده است.

 

وی افزود: دلیل این استقبال بیشتر را من به روز بودن فناوری‌های سینمایی [در زمان خودش] در آن دهه می‌دانم، در دهه ۶۰ مخاطبان سینما خلا فناوری را در این حوزه حس نمی‌کردند و ما در بسیاری از بخش‌ها همزمان با فناوری‌های دنیا حرکت می‌کردیم.

 

بیشتر بخوانید:شهاب حسینی در «توت وحشی» بازی می‌کند

 

عطاردی تصریح کرد: امروز دچار این خلا در صنعت سینما هستیم؛ چه در بخش فناوری‌های نرم مثل فیلمنامه نویسی و کارگردانی و چه در حوزه سخت افزاری و‌ تجهیزاتی مثل دوربین و… . بنابراین اگر بتوان این خلا را پر‌کرد و فناوری‌های روز دنیا را به سینمای ایران پیوند داد حتما از نظر مفهومی و درآمدی تفاوت عمده‌ای را با دوران فعلی در سینما تجربه خواهیم کرد.

 

غرفه خانه خلاق و نوآوری بنیاد سینمایی فارابی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ میزبان علاقه‌مندان به دو حوزه فناوری و سینماست.

 

محمدرضا عطاردی: راهکاری برای بازگشت به سینمای پرمخاطب دهه ۶۰ در اینوتکس