کد خبر : 10177
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۶

بزرگداشت اکبر منانی درجمع رادیویی‌ها

بزرگداشت اکبر منانی درجمع رادیویی‌ها

آیین بزرگداشت اکبر منانی از چهره‌های پیشکسوت عرصه دوبله در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش ایران فیلم پرس، مراسم تجلیل از اکبر منانی همزمان با سالگرد تولد او در ۸۴ سالگی، امروز دوشنبه ۱۲ تیرماه در سالن اجتماعات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

 

در این مراسم بخش‌هایی از مجموعه جدید نمایشی «پوآرو» که از کتاب داستان‌های آگاتا کریستی به صورت ویدیویی برای مخاطب نمایش داده شد. این مجموعه چند سال است در حال تولید است و قسمت‌های جدید آن نیز در سال جدید تولید می‌شود.

 

در بخشی از برنامه نیز پیام ابوالحسن تهامی به صورت ویدیویی پخش شد که برای سالروز تولد اکبر منانی بود.

 

اکبر منانی در این مراسم بیان کرد: زیبایی کار دوبله این است که سختی‌های بسیار هم دارد. همه هنرپیشه‌ها ابتدا به دوبله آمدند خیلی از ستاره‌های سینمای ما ابتدا در دوبله فعالیت کردند و دوبلوری جای آن‌ها حرف زده است.

 

بیشتر بخوانید:«شبکه ماه» و مدرسه مهارت از عید غدیر به تلویزیون می‌آیند

 

وی با اشاره به صداپیشگی برخی هنرمندان عنوان کرد: خسرو شکیبایی یکی از این‌ها بود و البته صدای خاصی داشت اما دوبله یک صدا نمی‌خواهد. خیلی‌ها هم فکر می‌کنند دوبله کاری ندارد اما کار مشکلی است.

 

مهدی شاملو مدیر ایرانصدا نیز در بخشی از این مراسم عنوان کرد: آقای منانی شروع کارش از رادیو بوده و بخش زیادی از هویت رادیو مدیون آقای منانی است.

 

وی با اشاره به نمایش رادیویی که این روزها برای ایرانصدا با صدای اکبر منانی در حال تولید است اظهار کرد: استودیوی رادیو کار سختی است و اینکه در این شرایط محبت کردند و کار ما را پذیرفتند خواستم قدردانی خود را برسانم.

 

وی درباره پایگاه ایرانصدا نیز گفت: ایرانصدا یک رسانه بین نسلی است و این افتخار را دارد که دوباره از نسل قدیم بهره بگیرد.

 

منانی در ادامه درباره حضورش در رادیو بیان کرد: من از سال ۳۸ در رادیو بودم و سال ۶۵ بازنشسته شدم در تمام این مدت همیشه این فکر را کردم که چرا رادیو یک بار تماس نگرفت و این آقای شاملو بود که همیشه حال مرا پرسیده است و امروز هم به خاطر او آمده‌ام. البته من نیاز مادی و معنوی ندارم اما این احوالپرسی‌ها خوب است.

 

در پایان این مراسم کیک ۸۴ سالگی اکبر منانی توسط او برش خورد