کد خبر : 1711
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵

بازگشت سرمایه فراوان با ساخت فیلم های کمدی

بازگشت سرمایه فراوان با ساخت فیلم های کمدی

این روزها بازار فیلم های سینمای کمدی بسیار داغ است و این ژانر مخاطبان فراوانی را به خود جذب کرده است اما سایر گونه های فیلم های سینمایی کمتر مورد استقبال مخاطبان قرار میگیرند.

به گزارش ایران فیلم پرس، با توجه به فروش بالای فیلم های کمدی در سینمای بدنه و کم اقبال بودن سایر ژانرها برای اینکه آینده سینما، سلیقه مخاطبان و سرمایه گزاری در این عرصه را از چند بعد مورد  بررسی و ارزیابی قرار دهیم، با برخی از کارشناسان و صاحب نظران به گفت و گو پرداختیم.

 

جواد مزدآبادی کارگردان و فیلم نامه نویس در مورد این موضوع گفت:

همیشه در تمام جهان ژانر کمدی پر اقبال تر از سایر ژانرها بوده اند و این به معنای نابودی سایر بخش ها نیست و هر ژانری جایگاه خود را دارد اما نکته ای که وجود دارد این است که انسان ها ترجیح میدهند زمان و هزینه خود را صرف تماشای فیلم های کمدی و ایجاد روحیه شاد کنند. پر فروش شدن فیلم های کمدی فرصت مناسبی است تا مخاطبان با سینما آشتی کنند لذا همیشه فیلم های کمدی برای مخاطب جذاب تر است و به حال روحی جامعه و بحث اقتصادی کمک بسیاری کرده اند.

 

بیشتر بخوانید:وضعیت نامشخص نسخه سریالی فیلم حجازی‌فر

 

کارگردان سریال دنگ و فنگ روزگار، در خصوص کناره گیری ژانرها و کمرنگ شدن آنها بیان کرد: اگر یک فیلم شاخص و داستان مناسبی داشته باشد مخاطبان بسیاری را به خود جذب میکند اما باید مساوات و برابری میان تمامی ژانرها وجود داشته باشد. معقوله اکران بسیار در دیده شدن یک فیلم تاثیرگذار است ما باید در کنار فیلم هایی که روحیه انسان را شاد می کنند فیلم هایی داشته باشیم تا فکر و ذهن مخاطبان را هم درگیر کند بنابراین تمام ژانرها باید در کنار یکدیگر حمایت شوند تا بتوانند تاثیر مناسبی در جامعه داشته باشند

 

مزد آبادی ادامه داد: مخاطبان بر اساس فضای عمومی جامعه انتخابات خود را انجام می دهند بنابراین اگر شرایط چندان مناسب نباشد مردم برای تغییر روحیه خود و داشتن لحظاتی شاد ترجیح می دهند تا فیلم هایی با ژانر کمدی تماشا کنند اما اگرل شرایط عمومی جامعه مناسب تر شود بیشتر به سوی سایر گونه ها کشیده می شوند.

 

این کارگردان با بیان اینکه سرمایه گزاری در ژانر کمدی بازگشت سرمایه بیشتری نسبت به سایر ژانرها دارد، افزود:  اگر یک سرمایه گزار هدفش تجارت در سینما باشد میل و رغبت خودش را برای سرمایه گزاری از دست می دهد اما اگر هدف او صرفا تجارت نباشد و تاثیر گزاری بیشتر در جامعه داشته باشد خیلی در سرمایه گزاری او تاثیری نخواهد داشت.