کد خبر : 1836
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶

وزیر ارشاد تماشاگر «هفت خان اسفندیار» شد

وزیر ارشاد تماشاگر «هفت خان اسفندیار» شد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ پس از تماشای نمایش «هفت خوان اسفندیار» در تالار وحدت گفت: شاهنامه فردوسی و دیگر مواریث ادبی، فرهنگی و تاریخی بیش از آنکه صرفا داستان و شعر باشند، دربرگیرنده احکام و فضیلت‌اند.

به گزارش ایران فیلم پرس، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه با حضور در تالار وحدت به تماشای نمایش موزیکال «هفت خان اسفندیار» نشست.

 

وزیر فرهنگ پس از تماشای نمایش «هفت خان اسفندیار» در سخنانی کوتاه با بیان اینکه تماشای این اثر هنری همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی لذت تماشای آن را دو چندان کرد، گفت: شاهنامه فردوسی و دیگر مواریث ادبی، فرهنگی و تاریخی ایران عزیز بیش از آنکه صرفا داستان و شعر باشند، دربرگیرنده حکمت و فضیلت اند.

 

بیشتر بخوانید:زمان اجرای «آرتیست» در خانه نمایش دا اعلام شد

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: روحیه ایثار، گذشت و فداکاری همواره در تاریخ ایران زمین درخشیده است که تمامی این موارد از امتیازات مهم داستان هایی چون «هفت خوان اسفندیار» است که تمامی این موارد به خوبی در این نمایش به خوبی اجرا درآمده بود.

 

گفتنی است، نمایشگاه «هفت خان اسفندیار» برداشتی آزاد از شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی است که هرشب در تالار وحدت تهران به روی صحنه می رود، در این نمایش موزیکال، بازیگرانی همچون بانیپال شومون، امین زندگانی، فریبا کوثری، امیررضا دلاوری، امیرکاوه آهنین جان، اصغر پیران، محسن حسینی و … ایفای نقش می‌کنند. همچنین حسین پارسایی کارگردان این نمایش است و محمدرضا کوهستانی نمایشنامه آن را نوشته و بردیا کیارس نیز رهبر اکستر را برعهده دارد.