کد خبر : 2125
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰

نویسندگان آمریکا و تعطیلی رویدادی دیگر

نویسندگان آمریکا و تعطیلی رویدادی دیگر

اعتصاب نویسندگان آمریکا موجب شد تا مراسم اهدای جوایز پیبادی امسال هم برگزار نشود.

به گزارش ایران فیلم پرس، به نقل از ورایتی، امسال جوایز پیبادی امکان بازگشت نخواهد یافت. این سازمان در پی اعتصاب نویسندگان اعلام کرد مراسم اهدای جوایز امسال که اولین مراسم حضوری جوایز از سال ۲۰۱۹ بود، لغو می‌شود.

 

قرار بود یکشنبه ۱۱ ژوئن این مراسم در هتل بورلی در جنوب کالیفرنیا برگزار شود.

 

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: به‌عنوان سازمانی که به قانع‌کننده‌ترین و قدرتمندترین داستان‌ها در رسانه‌ها اختصاص دارد، ما به موقعیتی که بسیاری از برندگان جایزه پیبادی امسال در آن قرار دارند، احترام می‌گذاریم.

 

بیشتر بخوانید: تشویق مداوم جانی دپ در افتتاحیه جشنواره کن

 

در ادامه بیانیه آمده است: به دلیل عدم قطعیت مداوم و چالش‌های معنی‌داری که در سراسر صنعت وجود دارد، تصمیم گرفتیم هشتاد و سومین مراسم سالانه جوایز پیبادی را که قرار بود ۱۱ ژوئن در لس‌آنجلس برگزار شود، لغو کنیم. لغو مراسم بسیار ناامید کننده است زیرا ۳۹ برنده امسال بسیار با استعداد هستند و داستان‌های قدرتمندی را ارائه کرده‌اند که شایسته تجلیل است.

 

هیات داوران جوایز پیبادی قبلاً برندگان امسال را که دربرگیرنده ۱۰ برنامه سرگرمی بود معرفی کرده بودند. برندگان شامل «ابوت ابتدایی»، «اندور»، «آتلانتا»، «خواهران بد»، «بهتره با ساول تماس بگیری»، «لس اسپوکیس»، «مو»، «پاچینکو»، «جداسازی» و «ما اینجا هستیم» هستند.

 

هشتاد و سومین دوره جوایز سالانه پیبادی که با رای متفق‌القول ۳۲ عضو هیات داوران برندگانش را از بیش از ۱۴۰۰ اثر انتخاب کرد، ۸ فیلم مستند، ۷ برنامه خبری، ۵ برنامه تعاملی و همه جانبه، ۳ برنامه پادکست / رادیویی را هم انتخاب کرده بود.

 

جوایز تخصصی اعلام شده قبلی که قرار بود در رویداد امسال اهدا شود شامل «امروز» از ان‌بی‌سی نیوز به عنوان برنده جایزه نهادی بود. لیلی تاملین هم قرار بود جایزه دستاورد شغلی را بگیرد.

 

پی‌بی‌اس با ۶ برنده، اپل تی‌وی پلاس و دیزنی پلاس هر یک با ۳ برنده و HBO مکس با ۲ برنده بیشترین برندگان را دارند.

 

جوایز پیبادی هر سال توسط هیات داوران در دسته‌های سرگرمی، مستند، اخبار، پادکست / رادیو، هنر، کودکان و نوجوانان، رسانه‌های همه‌جانبه و تعاملی و برنامه‌های خدمات عمومی انتخاب می‌شوند.

 

کالج روزنامه‌نگاری و ارتباطات جمعی گریدی دانشگاه جورجیا این جایزه را به «برنامه‌هایی که به شدت مسایل اجتماعی مبرم و صداهای نوظهور پر جنب و جوش روز ما را منعکس می‌کنند» اهدا می‌کند.

 

این جایزه هر سال به سبب «دستاورد برجسته و خدمات عمومی شایسته» شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، شرکت‌ها و رسانه‌های اینترنتی و اشخاص مستقل، به آنها اهدا می‌شود و تمرکزش بیشتر بر کیفیت برنامه و خدمات است تا شهرت و همه پسندی آن‌ها و هر سال از میان بیش از هزار نامزد گوناگون، به ۲۵ تا ۳۵ نامزد اهدا می‌شود.