کد خبر : 2596
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷

علی فتحعلی نمایش “میرزا کشون” را روی صحنه می‌برد

علی فتحعلی نمایش “میرزا کشون” را روی صحنه می‌برد

علی فتحعلی پیشکسوت نمایش‌های ایرانی در سمت کارگردان نمایش “میرزا کشون” را به نویسندگی فرهاد نقدعلی و تهیه‌کنندگی مسعود والا در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌برد.

به گزارش ایران فیلم پرس، علی فتحعلی که اولین نمایش حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۶۸ با هادی اسلامی با نام “حاکم یک شبه” در تئاتر شهر آغاز کرده است و بعد از آن با مرحوم سعدی افشار و مرحوم نوذری به ادامه در راه نمایش‌ ایرانی پرداخته و آخرین نمایشی ایرانی خود را سال گذشته به نام مبارک در ژاپن به روی صحنه برده است.

 

علی فتحعلی در مورد نمایشنامه “میرزا کشون” توضیح داد:  آقای فرهاد نقدعلی چندین نمایشنامه از خودشان به بنده دادند،  بعد از مشورت با گروه تولید و جناب آقای والا تهیه کننده‌ی نمایش تصمیم گرفتیم که نمایشنامه “میرزا کشون” را به روی صحنه ببریم،  اما خب نمایشنامه “میرزا کشون”  یک نمایشنامه پست مدرن است که ما به نمایش روحوضی تبدیل کردیم و خودم خیلی به این نمایش امیدوارم و احساس می‌کنم نمایش خوبی می‌شود،  مخصوصا برای خانواده‌ها که لحظات شادی را برایشان می‌آفرینیم.

 

بیشتر بخوانید:چالش های تماشاخانه های خصوصی

 

وی در مورد حضور مسعود والا به عنوان تهیه کننده نمایش در حوزه نمایش‌های ایرانی افزود:  وقتی تهیه‌کنندگی به همراه کارگردانی انجام می‌دادیم باید به همه جوانب اجرا،  از جمله هزینه تماشاخانه‌های خصوصی،  هزینه‌های اجرا،  گروه تولید و بازیگران فکر می‌کردیم اما وقتی پای یک تهیه‌کننده در میان باشد ما با آرامش خاصی به کارگردانی میپردازیم، نه تنها ما بلکه همه‌ی عوامل،  و تاثیر مثبت روی اجرا می‌گذارد و اجرا را قوی‌تر می‌کند.

در نهایت اینکه ما نسل جوان را جذب نمایش ایرانی کردیم و تعدادی بازیگران ما تا به حال در نمایش ایرانی و نمایش رو حوضی بازی نکردند و برای اولین بار اجرای نمایش ایرانی برای مخاطب می‌کنند و مطمئنم مخاطبین راضی از سالن خارج خواهند شد.