کد خبر : 2857
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸

مستندساز سوری از فیلم «حاج قاسم» گفت

مستندساز سوری از فیلم «حاج قاسم» گفت

بانوی فیلم‌ساز سوری با اشاره به اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نه تنها فرمانده؛ بلکه معلم اخلاق و دین بود، گفت: هدف من از ساخت فیلم حاج قاسم معرفی او به نسل جوان است.

به گزارش ایران فیلم پرس، از امور ارتباطات رسانه ای و اطلاع رسانی نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار غصون الماضی؛ فیلمساز سوری که با دو فیلم مستند در محضر انسانیت و صبر جمیل در بخش مسابقه سینمای بین الملل در این جشنواره حضور دارد درباره علت حضور خود در این عرصه گفت: من از کشوری آمدم که تجربه ده سال جنگ را دارد و حضور من در جبهه های جنگ، زمینه ساز ساخت فیلم های مجاهدان اسلام شد.

 

وی افزود: رزمنده ها در زمان حضور فداکارانه خود در جبهه ها دو سلاح همراه داشتند؛ یکی سلاح جنگی شان و دیگری سلاح جهاد و شهادت و ایمان به وطن؛ آن ها برای رفتن به خطوط مقدم جبهه با هم مسابقه میگذاشتند، گویا شوق ورود به بهشت را داشتند. در سوریه خانواده ای نیست که شهید و مجروحی تقدیم به جنگ نکرده باشد و اگر آنها نبودند ما الان اینجانبودیم.

 

بیشتر بخوانید:«فسیل» خوب فروخت چون به نیاز تماشاگران پاسخ داد

 

غصون الماضی تصریح کرد: در کنار جنگ بمباران و موشک شاهد جنگ نرم رسانه ای بودیم که تبعات آن چیزی جز باقی ماندن سرزمین سوخته ای نیست که می توان از آن فیلم و مستند برای عرضه به جهان ساخت.

 

این فیلم ساز سوری گفت: ما سعی می کنیم با تمام ظرفیت وقایع و حقایقی را منتقل کنیم که رسانه های جهان آن را وارونه نشان دادند.

 

غصون الماضی با اشاره به اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نه تنها فرمانده؛ بلکه معلم اخلاق و دین بود، گفت: هدف من از ساخت فیلم حاج قاسم معرفی او به نسل جوان است.

 

وی افزود: وقتی در حال ساخت فیلم شهید قاسم سلیمانی بودم با شخصیت‌هایی که از نزدیک در کنار ایشان بودند، مصاحبه انجام می دادم و مسائل اعجاب انگیز را شنیدم که عنوان می‌کردند این شخصیت صفت های الهی و بزرگان تاریخ را به همراه داشته است.

 

وی گفت: نکته مهمی که در سوریه آموختم این بود که حاج قاسم، تنها یک فرمانده بزرگ تاکتیکی نبود؛ بلکه معلم اخلاق و دین و معنویت بود. در سوریه همه حاج قاسم را میشناسند و کسانی که همرزم او نبودند، عنوان می کردند هر جا او حضور داشت پیروزی حتمی بود و همه حسرت جایگاه او را می خوردند.

 

این فیلم ساز سوری خاطرنشان کرد: تنها آرزو و هدف ما از ساخت این فیلم این است که جوانان با مکتب حاج قاسم سلیمانی آشنا شوند و به عنوان الگو به او نگاه کنند.

فیلم مستند صبر جمیل در روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ساعت ۱۵ و فیلم در محضر انسانیت این فیلمساز نیز روز سه شنبه دوم خرداد ماه ساعت ۱۵ روی پرده می رود.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار تا دوم خرداد ماه با دبیری فرهاد مختاری در پردیس سینمایی مهر کوه سنگی مشهد برگزار می شود.