کد خبر : 6375
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰

هنرمندان نقش مسئولانه اجتماعی ایفا کنند

هنرمندان نقش مسئولانه اجتماعی ایفا کنند

هنرمند رادیو، سینما و تلویزیون با اشاره به اهمیت کمک هنرمندان به کودکان مبتلا به بیماری سرطان گفت: همه ما باید کمک کنیم بچه‌های درگیر با بیماری سرطان روزهای سخت خود را سپری کنند و هنرمندان نیز باید مسئولیت اجتماعی خود را ادا کنند.

به گزارش ایران فیلم پرس، مسعود فروتن در حاشیه مراسم دوازدهمین سالگرد افتتاح بیمارستان فوق تخصصی ماهک درباره اهمیت حضور هنرمندان در رویدادهای خیریه و ایفای نقش مسئولانه اجتماعی خود بیان کرد: حدود ۱۲ پیش بود که مهدی قربان‌پور عزیز کارگردان سینمای مستند با من تماس گرفت و گفت قرار است مجمع خیرینی برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان در شهر ساری تاسیس شود، او خود نیز اهل استان مازندران است و به آن در کارهایش همیشه عرق دارد. درک اینکه کودکی دچار سرطان باشد، برای من و هرکس دیگری احتمالا خیلی سخت است اما بیماری سرطان متاسفانه یک بیماری شایع هست و البته شایع ترین بیماری در استان مازندران هم هست.

 

وی افزود: به دنبال این تصمیم به تدریج بیمارستان فوق تخصصی ماهک افتتاح شد تا دیگر نیاز نباشد بچه‌ها و خانواده‌هایشان برای درمان لزوما به تهران بیایند. زیرا همه این افراد این امکان را هم به بحاظ مالی و هم از لحاظ شرایط اسکان ندارند تا بتوانند کم یک دوره درمانی سرطان را که ۲۱ روز زمان می‌برد، در شهر تهران بگذرانند.

 

بیشتر بخوانید: فصل دوم «چشم‌بندی»؛ مسیری که گم شد

 

این کارشناس فرهنگی گفت: حالا ۱۲ سال از آن ماجرا گذشته است و با کمک خیرین بیمارستانی برای این کودکان ساخته شده و حالا یک گام جلوتر هم رفته و قرار است اقامتگاهی به نام «همراه سرا» برای ماندن والدین و سکونت موقت کنار فرزندانشان ساخته شود. این امکان هم برای اولین بار دارد اتفاق می‌افتد و به نظرم همه ما باید کمک کنیم این تصمیم نهایی شود. در واقع همه ما باید کمک کنیم بچه‌های درگیر با بیماری سرطان روزهای سخت خود را سپری کنند.

 

آیین سالگرد افتتاح بیمارستان فوق تخصصی ماهک با حضور جمعی از هنرمندان، مسئولان دولتی، خیرین و کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در شهر ساری برگزار شد.