کد خبر : 6468
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴

۵ نکته در باب تماشای کمدی «شهر هرت»

۵ نکته در باب تماشای کمدی «شهر هرت»

«شهر هرت»، رقیب قدرتمندی برای کمدی «فسیل» است که انتظار می‌رود با فروکش کردن تدریجی میزان مخاطبان این فیلم، بتواند نبض گیشه را در دست گرفته و گیشه تابستانی را با اتفاق‌های خوب همراه کند.

به گزارش ایران فیلم پرس، شهر هرت، پرفروش‌ترین فیلم بسته جدید اکران است که انتظار می‌رود طی روزهای آینده و با افزایش تبلیغات مردمی، به مرز فروش روزانه فسیل رسیده و حتی از آن پیشی بگیرد. این کمدی طی ۳ روز نخست نمایش خود، حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخت و به دومین فیلم پرفروش کشور طی روزهای اخیر تبدیل شد.

 

اما این فیلم، امتیازاتی دارد که می‌تواند سبب جذب حداکثری مخاطبان شود. در ادامه، به مهم‌ترین آنها اشاره می‌شود:

۱. سینمای ایران در سال جاری، پس از فسیل، کمدی چندان قدرتمندی را به روی پرده نفرستاد. درنتیجه، فسیل در یک فضای بدون رقیب توانست حسابی جولان داده و خوش بدرخشد. حالا اما دوستداران سینمای کمدی، ۳ ماه پس از اکران فسیل، در انتظار یک کمدی جدید هستند تا به تماشای آن بنشینند. شهر هرت، این فرصت را برای دوستداران فراوان کمدی مهیا می‌کند تا به سینما رفته و یک کمدی جدید ببینند.

 

۲. پژمان جمشیدی، خود یکی از امتیازهای بزرگ شهر هرت است که می‌تواند مخاطبان بسیاری را جذب کند. جمشیدی که تا همین چند روز پیش، بخارست را به روی پرده داشت و توانست با این فیلم، بیش از ۵۵ میلیارد تومان فروش داشته باشد، حالا با یک کمدی دیگر بازگشته تا با یک نقش متفاوت، مخاطبانش را غافلگیر کند.

 

بیشتر بخوانید:«کاپیتان» جشنواره فیلم فجر برای اکران، کوتاه شد

 

۳. عباس قادری، خواننده قدیمی ایران در این فیلم به اجرای برنامه پرداخته که این اتفاق، برای نخستین بار پس از انقلاب رخ می‌دهد و می‌تواند طرفداران این خواننده را نیز به سینماها بکشاند.

 

۴. موضوع فیلم نیز ازجمله مواردی است که می‌تواند به جذب مخاطب و البته رضایت‌مندی آنها کمک کند: این فیلم، پشت پرده‌ای طنازانه از زندگی اختلاسگرانی ارائه داده که برای رسیدن به مقاصد شخصی، همه را قربانی می‌کنند ولی خبر ندارند از آنکه گاهی خودشان ممکن است گرفتار افتادگانی شوند که با زیرکی، قضایا را عوض می‌کنند.

 

۵. کارگردان فیلم نیز ازجمله موارد مهم این فیلم به شمار می‌روند. کریم امینی که هم‌اکنون کمدی فسیل را به روی پرده دارد و قطعاً یکی از امتیازاتی است که سبب می‌شود تا بخشی از مخاطبان، به دلیل حضور وی، به تماشای این فیلم بنشینند.

 

شهر هرت تا امروز، تبلیغات چندانی نداشته اما این انتظار وجود دارد تا با آغاز تبلیغات گسترده این فیلم و تبلیغات زبانی اثر توسط مردم، اتفاق‌های مهم‌تری برای این کمدی جدید سینمای ایران که در زمان خوبی به روی پرده رفته، رخ دهد.