کد خبر : 6490
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

امضای تفاهم‌نامه تولید دو اثر سینمایی و نگارش ۱۰ فیلمنامه

امضای تفاهم‌نامه تولید دو اثر سینمایی و نگارش ۱۰ فیلمنامه

بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی در نشستی با اهالی رسانه تفاهم نامه تولید دو فیلم سینمایی و نگارش ۱۰ فیلمنامه را امضا کردند.

به گزارش ایران فیلم پرس، در این نشست که با حضور سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و محمدجواد عزتی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی برگزار شد، تفاهم نامه نگارش ۱۰ فیلمنامه و تولید دو فیلم سینمایی مشترک بین دو مجموعه فارابی و موسسه شهید آوینی به امضا رسید.

 

عزتی در این جلسه که با حضور اهالی رسانه همراه بود، بیان کرد: در دوره جدید مدیریت موسسه شهید آوینی که من سه ماه است مسئولیت آن را برعهده گرفته‌ام، بنای ما تعامل با کلیه نهادها و مجموعه‌هایی است که در حو‌زه تصویری فعال هستند و تا جایی که امکان دارد شرایط این تعامل فراهم شده است تا بتوانیم فضای جدیدی را برای به ثمر رساندن تولیدات انقلابی و متناسب با آرمان‌های انقلاب ایجاد کنیم. در گام اول و در جلساتی که با مدیران بنیاد سینمایی فارابی داشتیم، با توجه به جمع‌بندی صورت گرفته این افتخار فراهم شد تا با این بنیاد در حوزه تولید دو فیلم سینمایی و نگارش ۱۰ فیلمنامه سینمایی همکاری مشترک داشته باشیم.

 

بیشتر بخوانید:اصلاحات «مصلحت» خدشه‌ای وارد نکرده است

 

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در این جلسه عنوان کرد: از وظایف ما در فارابی به عنوان نهاد ملی سینمای ایران حمایت و کمک به دیگر نهادها و سازمان‌های برای ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه فعالیتهای دوستان است. یکی از موسساتی که در حوزه ساخت فیلم و سریال فعالیت مستمر و فعال داشته، موسسه شهید آوینی بوده است که در گذشته تعاملات خوبی هم بین ما برقرار بوده است. خوشبختانه توانستیم به نظم معقولی هم در حوزه تولیدات برسیم که به ویژه بخشی از آن‌ها بازنمایی تلاش‌ها، ایثارها و رشادت‌هایی است كه دستگاه‌های امنیتی در شرایط بحرانی و در مقابل اقدامات پيچيده دشمنان براي صيانت از مردم، كشور و انقلاب به دوش كشيده‌اند.
وی افزود: همچنین توافقاتی مبنی بر نگارش ۱۰ فیلمنامه با موسسه شهید آوینی صورت گرفته و موضوعاتش نیز احصا و قرارداد نگارش آنها نیز در حال عملیاتی شدن است تا پشتوانه خوبی برای فيلمنامه در سینمای ایران باشد. از سویی دیگر سرمايه گذاري مشترك در تولید دو فیلم نیز در دستور کار این همکاری مشترک قرار دارد.