کد خبر : 7218
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶

بررسی آسیب‌های فضای مجازی در شبکه مستند

بررسی آسیب‌های فضای مجازی در شبکه مستند

مجموعه مستند «بَرخَط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی جذاب از تولیدات شبکه مستند با موضوع آسیب‌های فضای مجازی پنجشنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش ایران فیلم پرس، مرتضی جذاب درباره مجموعه مستند برخط گفت: این مجموعه در ۷ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید شده به موضوع اینترنت و فضای مجازی با رویکرد اجتماعی پرداخته است.

 

وی افزود: این مستند در هر قسمت به یک موضوع خاص در فضای مجازی پرداخته موضوعاتی مانند شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه ای و کلاهبرداری، سایت‌های شرط‌بندی، چالش‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای اینترنتی.

 

جذاب درباره انگیزه‌اش از ساخت این مستند هم گفت: به‌عنوان یک کاربر فضای مجازی متوجه آسیب‌های اجتماعی شدم و به‌عنوان یک مستندساز تصمیم گرفتم روی همین موضوع کار کنم، این مستند نگاهی آسیب‌شناسانه دارد و به تهدیدها و فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پرداخته است.

 

بیشتر بخوانید:اسماعیل سلطانیان فردا به خاک سپرده می‌شود

 

جذاب گفت: «بر خط» گفتار محور است و در تولید آن از آرشیو فیلم هشت میلیمتری شخصی و خانوادگی پدرم استفاده کردم، آرشیوی که پشتوانه ۶۰ساله دارد. البته پدرم (حسن جذاب) هم از علاقه‌مندان و فیلم‌برداران سینمای هشت میلیمتری هستند و همین موضوع به در ساخت مستند به من کمک کرد

 

نویسنده و کارگردان برخط مرتضی جذاب است و از دیگر عوامل آن می‌توان به فیلم‌بردار محمد ورزنده، صدا: مرتضی اکرامی، تدوین: کیوان رغیب مطلق، دستیار کارگردان ژیلا شاه‌محمدی و مدیر تولید مرتضی ابراهیمی اشاره کرد.

 

این مستند پنجشنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۸ است.