کد خبر : 7516
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹

بازگشت پرویز شیخ‌طادی به کارگردانی در سینما

بازگشت پرویز شیخ‌طادی به کارگردانی در سینما

پرویز شیخ‌طادی پس از هفت سال یک فیلم سینمایی جدید می‌سازد.

به گزارش ایران فیلم پرس، پرویز شیخ‌طادی که تا سال ۱۳۹۵ ساخت فیلم‌هایی همچون «پشت پرده مه»، «سینه سرخ»، «روزهای زندگی»، «دفتری از آسمان»، «آتش در نیستان و «شکارچی شنبه» را در کارنامه کاری خود ثبت کرده بود، در سال‌های گذشته مشغول ساخت دو سریال «بانوی سردار» و «آتش در گلستان» برای تلویزیون بود.

 

آخرین فیلم او «امپراطور جهنم» به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی در سال ۱۳۹۵ بود. شیخ‌طادی در سال ۱۳۹۰ و در سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر برای ساخت «روزهای زندگی» سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را گرفت. این فیلم جوایز دیگری را هم در آن دوره کسب کرد؛ از جمله بهترین بازیگر نقش اول زن برای هنگامه قاضیانی.

 

بیشتر بخوانید:همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و صندوق اعتباری هنر

 

این فیلمساز حالا پس از گذشت هفت سال از آخرین فیلمش، به تازگی درخواست پروانه ساخت را برای فیلمی به نام «دستمال سرخ‌ها» (دستمال قرمزها) ارائه کرده است.

 

درخواست صدور پروانه ساخت این فیلم به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی و کارگردانی پرویز شیخ‌طادی در سایت سازمان سینمایی ثبت شده است.

 

شیخ‌طادی که سال گذشته فیلمی در جشنواره فجر نداشت، به عنوان یکی از اعضای هیأت انتخاب جشنواره چهل و یکم فجر مشغول بود و در صورت ساخت به‌موقع این فیلم، احتمالا رونمایی آن در جشنواره امسال خواهد بود.