کد خبر : 8902
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰

تلویزیون مدرسه جدیدی راه انداخت

تلویزیون مدرسه جدیدی راه انداخت

مدیر شبکه آموزش سیما از آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت از ابتدای تابستان خبر داد.

به گزارش ایران فیلم پرس، علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما گفت: از ابتدای تابستان 1402 تا پایان تابستان هر روز یک سریال 90 دقیقه‌ای برای نوجوانان و دو قسمت برنامه عروسکی 45 دقیقه‌ای برای رده‌های سنی پایین تر (دبستان 1 و دبستان 2) جهت مهارت افزایی پخش می‌شود.

 

وی افزود: تعطیلات تابستان فرصت مناسبی است که از آن برای آموزش استفاده شود، اما نه آموزشی به روش سنتی و یا متداول در طول سال تحصیلی بلکه آموزشی نوین ویژه اوقات فراغت و تابستان بچه ها، روشی که با بازی همراه است. آموزش ها در دل این مجموعه‌ها است و دیگر خبری از یک آموزش کسل کننده خشک و کنار تخته نیست.

 

عبدالعالی خاطرنشان کرد: مدرسه تابستانی شامل دو بخش خواهد بود، بخش مربوط به نوجوانان، مبتنی بر یک موقعیت کمدی که در آن نوجوانان در یک شبکه تلویزیونی به تولید محتوا و مهارت آموزی برای نسل خود خواهند پرداخت. استفاده از ظرفیت طنز و ژانر نمایش کمدی، در این بخش از مدرسه تابستانی از اولویت‌های برنامه‌سازی درنظر گرفته شده است.

 

بیشتر بخوانید: پخش زنده دعای عرفه از شبکه‌های تلویزیونی

 

وی بیان داشت: محتوای آموزشی مدرسه تابستانه کاملاً مهارت‌محورند و به مهارت‌های نرم و سخت می‌پردازد. محتوای ویژه مهارت‌های نرم در بخش‌های عروسکی و نمایشی به روی آنتن خواهد رفت و تعدادی از مهارت‌های سخت هم که مورد نیاز دانش آموزان است در برنامه تابستانه به آن پرداخته می‌شود.

 

مدیر شبکه آموزش تأکید کرد: 30 مهارت مختلف و کاربردی با کارایی‌های مهم زندگی، در برنامه‌های تابستانه مدرسه تلویزیونی ایران آموزش داده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: اتفاق شگرفی و مهم در این برنامه همراهی و تعامل با مخاطبین و شرکت در آزمون‌های مربوطه است و همراهان این برنامه می‌توانند از مدرک رسمی و معتبر بهره‌مند شوند. رویداد مهمی که برای اولین در رسانه ملی رخ می‌دهد این است که همراهانی که برای شرکت در دوره‌ها ثبت‌نام می‌کنند و از طریق آنتن شبکه آموزش سیما برنامه‌های مهارت‌محور را دنبال و در آزمون شرکت می‌کنند در صورت موفق شدن در آزمون و گرفتن مدرک رها نمی‌شوند، کار ادامه دارد و شبکه آموزش، تا به ثمر نشستن و گرفتن نتیجه مطلوب این مهارت‌آموزان آنها را همراهی خواهد کرد.