کد خبر : 9091
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴

تقدیر ویژه پالم اسپرینگز از فیلمی با بازی باران کوثری

تقدیر ویژه پالم اسپرینگز از فیلمی با بازی باران کوثری

فیلم کوتاه «۴۸ ساعت» ساخته آزاده موسوی تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز را دریافت کرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز در کشور آمریکا به کار خود پایان داد و فیلم «۴۸ ساعت» ساخته آزاده موسوی به نمایندگی از سینمای ایران تقدیر ویژه بخش بهترین‌های جشنواره را به خود اختصاص داد.

 

این فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای درباره مردی به نام نادر است که پس از گذراندن سه سال در زندان موفق به دریافت مرخصی می‌شود و ۴۸ ساعت فرصت دارد که برای فرزندش پدر باشد. باران کوثری، رضا اخلاقی راد و دُرین افشاریان بازیگران این فیلم کوتاه هستند که مسعود امینی تیرانی فیلمبرداری و سپیده عبدالوهاب تدوین آن را بر عهده دارند.

 

در جشنواره فیلم امسال پالم اسپرینگر فیلم کوتاه «کلاغ پیر جوان» به کارگردانی«لیام لوپینتو» محصول مشترک آمریکا و ژاپن جایزه بهترین فیلم جشنواره امسال را از آن خود کرد. این فیلم کوتاه درباره پسری ایرانی است که با یک پیرزن ژاپنی در قبرستانی در توکیو آشنا می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: هشدار به کسانی که کودک را فراموش کردند

 

بیست و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه پالم اسپرینگز امسال در مرکز فرهنگی این رویداد در کالیفرنیا برگزار شد و سه چهره ایرانی نیز از داوران جایزه «پلی بر فراز مرزها» در این جشنواره سینمایی بودند.

 

آرامه اعتمادی، رامین نیامی و بیژن تهرانی در کنار «کیلی بجر»، «ولادک یوشکوویچ»، «دبورا کولار»، «ورا میجوجلیک» و «چاله نافوس» داوران این جایزه در جشنواره کوتاه پالم اسپرینگز بودند که در نهایت فیلم قطری «سراب» به کارگردانی داوود عبدالله را به عنوان برنده این جایزه انتخاب کردند.