کد خبر : 10366
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹

سعید سلطانی با «طوبا» برگشت؛ خبری از «ستایش» نیست

سعید سلطانی با «طوبا» برگشت؛ خبری از «ستایش» نیست

کارگردان سریال «ستایش» قرار بود یک مجموعه تلویزیونی دیگری را بسازد اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد او قرار است «طوبا» سریال اربعینی تلویزیون را کارگردانی کند.

به گزارش اختصاصی ایران فیلم پرس، سریال «طوبا» جزو تازه‌ترین آثاری است که تلویزیون برای ویژه ایام محرم و صفر خصوصاً اربعین حسینی مقدمات ساخت آن را فراهم می‌کند.

 

یکی از خلأهایی که در چند سال اخیر مورد نقد کارشناسان بوده، عدم توجه به ساخت سریال‌های مناسبتی بوده است. خصوصاً در ایام محرم و صفر که جای خالی سریالی متناسب، احساس می‌شود. چندی پیش مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در جریان معرفی چند سریال جدید که فیلمنامه‌شان آماده شده و مقدمات ساخت را فراهم می‌‌کنند به سریال «طوبا» اشاره کرد.

 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد این سریال برای ایام محرم و صفر خصوصاً اربعین حسینی آماده می‌شود که احتمالاً سال آینده به آنتن برسد. این روزها سریال در حال آماده کردن مقدمات تولید، انتخاب ترکیب بازیگران و بقیه موارد است.

 

بیشتر بخوانید:جای خالی «سریال‌هایِ خیابان خلوت کن» در تلویزیون

 

سیدحسین امیرجهانی فیلمنامه «طوبا» را نوشته که سابقه نگارش «نجلا» را در کارنامه خود دارد. سریالی که اولین بار ماجرای اربعین سرخ را به شبکه سه آورد. او نگارش فیلمنامه سریال‌های پدر، حکایت‌های کمال، برسر دوراهی، چرخ فلک و پیکسل را در کارنامه کاری خود دارد.

 

گفته می‌شود این سریال ویژه ایام محرم و صفر خواهد بود که به طور ویژه وارد ماجرای پیاده‌روی اربعین حسینی می‌شود. کاری که با یک نگاه جدید و منطقه‌ای، کاری منحصر به فرد را پیش می‌برد تا جایی‌که گویا قرار است «طوبا» نهایتاً یک پروژه بین‌المللی از آب درآید که بتوان آن را به کشورهای منطقه هم ارائه کرد.

 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد عوامل سریال با همین نگاه بین‌المللی و منطقه‌ای انتخاب می‌شوند. این سریال قرار است به عنوان بزرگترین پروژه‌ای باشد که به ماجرای اربعین می‌پردازد.

 

سعید سلطانی قرار بود مجموعه تلویزیونی دیگر بسازد و حتی صحبت بر سر ادامه فصل چهارم سریال «ستایش» مطرح بود. اما ساخت این سریال از سوی تهیه‌کننده و حتی نویسنده سریال تکذیب شد.

 

حالا او قرار است سریال «طوبا» را به همراه تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی کارگردانی کند.