کد خبر : 18646
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰

یک برنامه ویژه در جشنواره فیلم ونیز

یک برنامه ویژه در جشنواره فیلم ونیز

جشنواره فیلم ونیز برنامه ویژه‌ای را تحت عنوان «روزهای اوکراین» شامل نشست‌هایی برای بررسی وضعیت این کشور جنگ زده و صنعت سینمای آن برگزار می‌کند.

به گزارش ایران فیلم پرس، این رویداد برای نخستین بار سال گذشته و با ابتکار بینال ونیز برگزار شد و در دوره امسال نیز با حضور «روبرتو چیکوتو» رئیس دوسالانه ونیز و «آلبرتو باربرا» مدیر هنری جشنواره ونیز برپا خواهد شد.

 

اولین نشست برنامه «روزهای اوکراین» با عنوان «صنعت فیلم اوکراین در دوران جنگ» برگزار می‌شود که با ارائه وضعیت کنونی سینمای این کشور توسط «مارینا کودرچوک» رئیس آژانس دولتی سینمای اوکراین همراه خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:جشنواره مستند کره جنوبی برندگانش را شناخت

 

پس از آن میزگرد دیگری با عنوان «فیلمسازی با اوکراین: حمایت و همکاری» برگزار می شود و چندین تهیه کننده در آن حضور خواهند داشت. «آرتم کولیوبایف» رئیس شورای فیلمبرداری کشور، «ویکتوریا یارموشچوک» رئیس انجمن فیلم سینمایی اوکراین، «سرهی لاورنیوک» رئیس انجمن صنعت فیلم اوکراین، «آندری نوگین» تهیه‌کننده و «فیلیپ آزولای» کارگردان اوکراینی از جمله حاضران این نشست هستند.

 

هشتادمین جشنواره فیلم‌ ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) در ایتالیا برگزار خواهد شد و طبق اعلام پیشین «دیمین شزل» کارگردان فیلم «لا لا لند» ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی ونیز ۲۰۲۳ را بر عهده خواهد داشت.