کد خبر : 2780
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲

غریب غریب نمانده است

غریب غریب نمانده است

یک منتقد سینما گفت: فیلم سینمایی غریب، غریب نمانده است و از زمان اکران این فیلم در جشنواره چهل و یکم، مردمی به خوبی آن را می‌شناسند.

به گزارش ایران فیلم پرس، فیلم سینمایی غریب کاری از حامد عنقا و محمدحسین لطیفی است که پس از اکران اولیه خود در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر سپس در نوروز ۱۴۰۲ در سینماهای سراسر کشور به اکران در آمد.

 

غریب بخشی از تلاش‌ها و رشادت‌های زندگی مسیح کردستان (شهید محمد بروجردی) را روایت می‌کند. این فیلم سینمایی تاکنون توانسته قریب به ۱۰ میلیارد بفروشد. همچنین به تازگی این فیلم سینمایی در فضای مجازی اکران شده است.

 

محمد احمدی‌فر منتقد سینما و تئاتر در خصوص فیلم سینمایی غریب گفت: غریب، غریب نمانده است و از زمان اکران این فیلم در جشنواره چهل و یکم تا کنون بسیاری از سینما دوستان این فیلم را تماشا‌کرده‌اند و به خوبی در میان مردم سینمایی به خوبی شناخته شده است.

 

بیشتر بخوانید:تلاش سینمای غرب جدا سازی هنر از اخلاق و عدالت است

 

وی ادامه داد: فیلم سینمایی غریب در جای جای فیلم رشادت‌ها و صبوری‌های شهید بروجردی را نشان می‌دهد؛ صبر و بردباری این شهید را در سخت‌ترین و دردمند‌ترین لحظات زندگی به تصویر کشیده است، از این جهت حتی کمتر کسی که شناختی از شهید بروجردی عزیزمان نداشته باشد با تماشای این فیلم با شخصیت مردم دوست بروجردی آشنا می‌شود.

 

احمدی فر منتقد سینما در پاسخ به تاثیرگذاری سکانس‌هایی از فیلم که در فضای مجازی منتشر شده است گفت: وقتی سکانس‌هایی از یک فیلم در فضای مردمی یا به اصلاح مجازی به خوبی منتشر می‌شود و دست به دست میان افراد مختلف می‌چرخد، محبوبیت آن فیلم در میان مردم را نشان‌می‌دهد. همچنین هنگامی که یک فیلم در میان مردم عزیز شود و مخاطب پسند باشد آن فیلم خبر از دیده شدن می‌دهد، اما باید بدانیم مخاطب پسند بودن فیلم غریب به دلیل‌ شخصیت بزرگ شهید بروجردی و مردمی بودن ایشان بود که توانست نظر مردم را جلب کند.

 

وی بیان کرد: شخصیت شهید بروجردی آنقدر خوب است که نمی‌توان در یک فیلم ۱۲۸ دقیقه‌ این شخصیت بزرگ را به تصویر کشید و توصیف کرد. همچنین شایان ذکر است که بابک حمیدیان به خوبی توانست شهید بروجردی را بازی کند که شاید این ایفای نقش بسیار خوب از مطالعه فردی حمیدیان در خصوص شهید بروجردی باشد.

 

احمدی فر این منتقد سینما گفت: غریب آنقدر دوسداشتنی است که لحظه‌ای از تماشای سکانس‌های مختلف فیلم درنگ نکردم و پا به پای حوادث فیلم مشتاقانه آن را دنبال کردم. از این جهت به دوستداران سینمای جنگ و مقاومت تماشای فیلم غریب را توصیه می‌کنم.

 

وی بیان کرد: همچنین لازم به ذکر است که‌ بگویم انتخاب بازیگران از سمت کارگردان فیلم انتخاب شایسته ای بود و بازیگرانی که در این فيلم به ایفای نقش پرداخته بودند، از پس کار آمده بودند و موجب محبوبیت این فیلم در میان سینمایی‌ها و مردم شدند.