کد خبر : 3688
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱

پیشتازی «فسیل» در سینمای ایران

پیشتازی «فسیل» در سینمای ایران

فیلم سینمایی «فسیل» به تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان و کارگردانی کریم امینی همچنان در صدر فروش سینمای ایران قرار دارد.

به گزارش ایران فیلم پرس، فروش کل سینمای ایران در هفته ای که گذشت مبلغی معادل ۲۰۰٬۸۹۸٬۳۵۰٬۰۰۰ ریال با تعداد مخاطب ۴۸۳٬۴۷۹ نفر و تعداد سانس ۱۵٬۳۰۰ بود.

 

فیلم کمدی «فسیل» به تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان و کارگردانی کریم امینی از ۲۴اسفند به روی پرده سینماهای کشور رفته است. «فسیل» این هفته با فروش ۳۱۳ هزار بلیت به ارزش ۱۳ میلیارد و ۱۲۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان چند هفته‌ای است که در صدر جدول فروش سینماها قرار گرفته است. این فیلم در مجموع تا کنون 3,236,057 بلیط به ارزش ۱۴۴ میلیارد و ۶۵۸ میلیون تومان فروش داشته و در صدر قرار دارد.

 

اما رتبه دوم این هفته فروش سینماهای کشور به فیلم «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور می‌رسد. این فیلم در هفته ای که گذشت با اکران در ۲۳۱ سالن سینما توانست ۴۵ هزار بلیت به ارزش ۲ میلیارد و ۴۴ میلیون و ۸۵۶ هزار تومان بفروشد و رتبه دوم هفتگی را کسب کند. فیلم سینمایی «سه کام حبس» فیلمی درام اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی سامان سالور و تهیه‌کنندگی ساسان سالور است که در مجموع با فروش ۲۴۱ هزار و ۵۸۹ بلیت به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۰۳ میلیون تومان و در رتبه ۵ فروش کلی قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید:یک تامل در فروش سینماها، «فسیل» و «آداب حکمرانی سینما»

رتبه سوم فروش هفتگی نیز به فیلم آهنگ دو نفره به کارگردانی آرزو ارزانش می‌رسد. این فیلم در هفته ای که گذشت تعداد بلیت ۴۲٬۲۵۴ با اکران در ۲۷۶ سالن و ۱٬۹۷۰ سانس به ارزش ۱ میلیارد و ۷۵۵ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان فروخت. آهنگ دو نفره در مجموع نیز در جایگاه ۹ قرار دارد این در حالی است که تنها ۴ هفته از آغاز اکران های آن می‌گذرد.

 

دسته دختران فلیمی به کارگردانی منیر قیدی نیز در فروش هفتگی در رتبه چهارم قرار گرفت. این فیلم که از ۳۰ فروردین اکران‌های خود را آغاز کرده است این هفته با فروش ۲۵٬۲۵۸ بلیت در ۱۶۵ سالن و ۱٬۱۰۳ سانس فروشی بالغ بر ۶۸۳ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان داشت. دسته دختران در مجموع در ردیف ۱۱ جدول فروش سینماهای کشور قرار دارد.

 

فیلم سینمایی «عروس خیابان فرشته» به کارگردانی مهدی خسروی تاکنون نیز با فروش ۱۵ هزار و ۴۱۲ قطعه بلیت به ارزش ۶۵۱ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان در رتبه پنجم جدول فروش هفتگی سینما‌ها قرار گرفته است. این فیلم در مجموع فروش کلی با فروش ۹ میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان در رتبه ۹ قرار گیرد.

 

فیلم سینمایی بابا سیبیلو به کارگردانی ادوین خاچیکیان نیز با فروش هفتگی تعداد بلیت ۱۶٬۲۵۹ و اکران در ۱۸۷ سالن سینما در ۱٬۰۱۹ سانس فروشی معادل ۶٬۰۲۸٬۷۶۰٬۰۰۰ ریال داشته باشد و به رتبه ششم فروش هفتگی دست یابد.

 

فیلم سینمایی یقه سفید ها به کارگردانی شهرام مسلخی نیز با فروش تعداد بلیت ۱۲٬۵۸۳ و اکران در ۱۶۱ سالن سینما در ۷۹۲ سانس مبلغ ۵۵۲ میلیون و ۹۱۵ تومان در این هفته فروش داشت و در جایگاه هفتم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

 

«جنگ جهانی سوم» فیلمی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هومن سیدی در این هفته ۱۰٬۵۶۹ تعداد بلیت با اکران در ۱۰۵ سالن سینما در ۷۱۷ سانس فروشی معادل ۵٬۲۴۰٬۴۸۰٬۰۰۰ ریال داشت در رتبه هشتم فروش هفتگی قرار گرفت. این فیلم با فروش ۶ میلیارد و ۱۳۱ میلیون تومان در مجموع فروش کلی در رتبه دهم قرار دارد.

 

«غریب» فیلمی به تهیه کنندگی حامند عنقا و کارگردانی محمد حسین لطیفی نیز در جدول فروش هفتگی با فروش ۳ هزار و ۳۵۶ قطعه بلیت و اکران در ۴۵ سالن سینما و ۱۹۱ سانس به ارزش ۱۵۶ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان در رتبه ۱۱ فروش هفتگی قرار گرفته است که با گذشت چند هفته از اکران خود با فروش ۳۰هزار بلیت به ارزش یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان در رتبه جهارم جدول فروش سینما‌ها قرار گرفت. غریب با فروش ۹ میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان در جدول فروش کلی رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

 

فروش کل سینمای ایران در هفته ای که گذشت مبلغی معادل ۲۰۰٬۸۹۸٬۳۵۰٬۰۰۰ ریال با تعداد مخاطب ۴۸۳٬۴۷۹ نفر و تعداد سانس ۱۵٬۳۰۰ بود. همچنین سینمای کشور از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به فروش مبلغی معادل ۱٬۹۵۸٬۴۴۵٬۰۶۷٬۵۰۰ ریال با تعداد کل مخاطب ۴٬۴۲۲٬۷۴۲ نفر در ۱۰۷٬۵۲۶ سانس اکران شده است.