کد خبر : 3752
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

تمام اعضای صندوق هنر را برای خانه‌دار شدن حمایت می‌کنیم

تمام اعضای صندوق هنر را برای خانه‌دار شدن حمایت می‌کنیم

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی از تفاهم با وزارت راه و شهرسازی برای ثبت‌نام اعضای صندوق هنر در سامانه مسکن ملی خبر داد و گفت: تلاش ویژه‌ای داریم برای اینکه حدود ۱۰۰ هزار عضو صندوق هنر، امکانات خوبی در حوزه خانه‌دار شدن دریافت کنند.

به گزارش ایران فیلم پرس، محمد مهدی اسماعیلی امروز در حاشیه سفر خود به شهرستان ملایر در نهاوند، گفت: صندوق هنر از هفته پیش ثبت نام طرح مسکن ملی را آغاز کرده است. اتفاق مبارکی است که همه اهالی فرهنگ و رسانه و اصحاب قرآن که عضو صندوق هنر هستند را داریم حمایت می‌کنیم که صاحب مسکن شوند.

 

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت راه و شهرسازی امضا کردیم که امیدواریم بتوانیم برای 100 هزار عضو صندوق هنر، به صورت ویژه و با تسهیلاتی که پیش‌بینی شده امکانات خوبی فراهم کنیم.

 

محمدمهدی اسماعیلی در جمع اصحاب رسانه و فرهنگ نهاوند به بحث لایحه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوباتی را در این زمینه داشتیم و پس از مباحث زیادی که روی آن صورت گرفت گفته شد این یک لایحه قضائی است و دولت نمی‌تواند در آن دست ببرد سرانجام پس از طرح مباحث مختلف دولت تصمیم گرفت این لایحه را با دیدگاه خود به مجلس بفرستد تا پس از تصویب به قانون تبدیل شود.

 

بیشتر بخوانید:آینده‌ای نامعلوم در انتظار حوزه کودک و نوجوان

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: 1000 میلیارد تومان برای نقشه راه و طرح ارتقای شاخص‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و شرایط هر منطقه در کشور که در حال تدوین است اختصاص داده می‌شود که در آن برش شهرستانی نیز تعریف شده است. برای اجرای این نقشه مهندسی فرهنگی و تقویت بنیان فرهنگی متناسب با ارزش های اصیل ایرانی و انقلاب اسلامی طرح لازم تهیه شده که در این رابطه نقشه فرهنگی استان همدان هفته گذشته رونمایی شد.

 

وی بیان کرد: به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی برای هر استان و شهرستان به دنبال ایجاد یک بودجه ویژه هستیم و برای این کار 1000 میلیارد تومان پیش بینی و تخصیص داده ایم که لازم است متناسب با هر شهرستان در نقاط مختلف کشور بین آنان توزیع شود.

 

وی با اشاره به گرایش جوانان به سمت موسیقی و فیلم های جدید تصریح کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده 91 درصد جوانان موسیقی پاپ گوش می‌کنند و 5 میلیون نفر بالای 21 ساعت در هفته بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند اگر نتوانیم برنامه و حمایت درستی از انها انجام دهیم به مشکل بر می خوریم.

 

وی گفت: امروز موسیقی پدیده غالب در بین جوانان است که ما بر این اساس کارهای فرهنگی خوبی را در تهران انجام دادیم و به موفقیت‌هایی نیز رسیدیم نمونه بار این کار اجرای کار سلام فرمانده بود که جهانی شد و مورد حمایت و تایید رهبر معظم انقلاب و نسل نونهال و نوجوان قرار گرفت.

 

وی افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در دو سال اخیر 400 هزار نفر در کنسرت‌هایی که در کشورهای اطراف ایران برگزار شده بود اقدام به خرید بلیط کرده و در کنسرت‌ها شرکت کرده بودندکه با یک مدیریت درست فرهنگی می‌توان این پدیده‌های فرهنگی را مدیریت ما در یک مقطع 20 روزه در تهران کنسرت‌هایی برگزار کردیم و طی این مدت‌ یک میلیون بلیط با متوسط 500 هزار تومان در ایران فروخته شد که البته مکان برگزاری کنسرت‌ها کاملا از طریق دوربین کنترل شده بود و طی این مدت‌ فقط در یکی از کشورهای اطراف ما کنسرت با حضور یکی از خواننده‌ها برگزار شد.

 

اسماعیلی گفت: به منظور ارتقای فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی در سطح کشور از طرح و آثار هنری فاخری که در زمینه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس ، خانواده و جوانی جمعیت ایجاد اشتغال تولید شود حمایت می کنیم.

 

اسماعیلی در مورد تولید مستند زندگی حاج میرزا محمد سلگی در نهاوند گفت: حاج میرزا محمد سلگی برگ افتخار همه ما و تک تک مردم همدان است و ایشان یکی از قهرمانان عملیات مرصاد است و ما و نماینده نهاوند از تولید مستند زندگی این سردار حمایت مادی و معنوی می کنیم.

 

اسماعیلی با اشاره به درخواست شورای فرهنگ عمومی شهرستان و اصحاب رسانه در مورد ثبت موسسه فرهنگی و هنری شهید حاج میرزا سلگی در نهاوند افزود: به زودی و در اولین فرصت پس از رسیدن مدارک لازم کار ثبت این موسسه را برای فعالیت های فرهنگی و هنری متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت و انقلاب اسلامی برای آغاز به کار آن انجام می دهیم.

 

وی با بیان اینکه ما آماده حمایت از آثار فرهنگی فاخر در سطح شهرستان‌ها هستیم اضافه کرد: گاهی اوقات در شهرستان‌ها موسیقی آثاری بوجود می‌آید که کل کشور و حتی کشورهای دیگر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد که نمونه آن اثر “سلام فرمانده” بود که در شهر لنگرود اجرا شد و پس از آن جهانی شد.

 

اسماعیلی در ارتباط با فعالیت‌های قرآنی افزود: اولویت اساسی ما کارهای قرآنی است و هر جا که فعالیت و برنامه قرآنی انجام شود با تمام قدرت از آن حمایت خواهیم کرد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد یکی از پایگاه های اصلی ما در این زمینه است.