کد خبر : 8848
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

درگذشت بازیگر «اینک آخرالزمان»

درگذشت بازیگر «اینک آخرالزمان»

«فردریک فورست» بازیگری که در سال ۱۹۷۹ نقشی به‌یادماندنی در فیلم «اینک آخرالزمان» داشت و در همان سال برای فیلم «رُز» نامزد اسکار شد، در ۸۶ سالگی درگذشت.

به گزارش ایران فیلم پرس و به نقل از ورایتی، «فورست» در فیلم «اینک آخرالزمان» ساخته «فرانسیس فورد کاپولا» در نقش جِی سرآشپز سابق نیواورلئان در قایق گشتی رودخانه بازی می‌کرد.

 

«کاپولا» که او را برای بازی در فیلم‌های «یکی از قلب»، «مکالمه» و «تاکر: مردی در رویای خود» نیز انتخاب کرده بود در بیانیه‌ای در رابطه با درگذشت این بازیگر نوشت: «فردی فورست فردی شیرین، بسیار دوست‌داشتنی، یک بازیگر فوق‌العاده و یک دوست خوب بود. از دست دادن او برای من دلخراش است».

 

«فورست» در فیلم «فروپاشی» ساخته «جوئل شوماخر» و همچنین در فیلم‌های «میسوری بریک»، «دو جیک»، «پوینت بلانک» و «دختر دره» و همچنین در اولین فیلم آمریکایی «داریو آرجنتو» با عنوان «تروما» نیز مقابل دوربین رفته بود.

 

بیشتر بخوانید: فرار کارگردان «حرفه‌ای» از اتهام تجاوز جنسی

 

او در عرصه تلویزیون نیز در مینی سریال‌های «کبوتر تنها» و «کجا می‌رودی» و در سریال «خیابان جامپ ۲۱» نیز ظاهر شده بود.

 

«فردریک فورست» متولد ۲۳ دسامبر ۱۹۳۶ در تگزاس، در دانشگاه مسیحی تگزاس تحصیل کرد و بعدها موفق شد جایزه برجسته فارغ التحصیلان را دریافت کرد. او سپس زیر نظر «سانفورد مایزنر» کار کرد و بازیگری را روی صحنه شروع کرد و با ایفای نقش در نمایش «ویت راک»، وارد هالیوود شد. اولین نقش او در سینما در فیلم «وقتی افسانه‌ها می‌میرند» ساخته «استوارت میلر» رقم خورد که برای او نامزدی گلدن گلوب بهترین بازیگر نوظهور را در سال ۱۹۷۳ به ارمغان آورد.