کد خبر : 8851
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۱

روایت خانم بازیگر از سریال «سوران»

روایت خانم بازیگر از سریال «سوران»

بازیگر نقش «ژیوار» در سریال «سوران» می‌گوید فضاسازی درست این اثر در عین حال که مخاطب را به وجد می‌آورد، برایش ملموس است و با آن همراه می‌شود.

به گزارش ایران فیلم پرس، گلنوش قهرمانی بازیگر نقش «ژیوار» در سریال تلویزیونی «سوران» با اشاره به اینکه این مجموعه اولین اثری‌ست که برای رسانه ملی کار کرده است، بیان کرد: من تاکنون در نمایش‌های مختلف و آثار سینمایی متفاوتی از جمله «دو سگ»، «جنایت بی‌دقت»، «عنکبوت»، «گلدن تایم»، «مسیح پسر مریم» و سریال «آمستردام» که برای شبکه نمایش خانگی تولید شده است، بازی داشته‌ام. اما «سوران» اولین مجموعه تلویزیونی من محسوب می‌شود و حضورم در آن را برای خود اتفاق مثبتی می‌دانم.

 

وی درباره دلیل پذیرفتن نقش «ژیوار» توضیح داد: چالش جدیدی که ایفای این نقش به لحاظ واقعی بودن کاراکتر و حضور در تاریخ معاصر و صحبت با لهجه کُردی برایم داشت، باعث شد پیشنهاد بازی در این سریال را بپذیرم. من اصالتا تُرک هستم اما در «سوران» باید با لهجه کُردی صحبت می‌کردم که برایم سخت بود.

 

بازیگر نقش «ژیوار» با بیان اینکه تلاش کرده است خود را به کاراکتر نزدیک کند تا کاراکتر را شبیه خود، گفت: این کاراکتر با من بسیار فاصله داشت و دور بود و شاید به جرئت بتوانم بگویم که هیچ نقطه اشتراکی با هم نداشتیم. اما با راهنمایی کارگردان و زمانی که برای شناخت کاراکتر گذاشتم، توانستم به «ژیوار» نزدیک شوم. البته اینکه تماشاگر می‌تواند با این کاراکتر ارتباط برقرار کند یا نه را باید از مخاطبان پرسید.

 

بیشتر بخوانید: غوغای علیرضا قربانی در سکوت حیرت‌انگیز

 

قهرمانی تاکید کرد: ناگفته نماند که رسیدن به یک نقش به تجربه‌های شخصی و این مساله باز می‌گردد که یک بازیگر چگونه خود را برای رسیدن به آنچه برعهده گرفته است، تغذیه می‌کند. شاید بتوان گفت بخشی از آن نیز غریضی‌ست.

 

وی ادامه داد: امیدوارم باتوجه به اتفاقاتی که از قسمت 6 به بعد برای «ژیوار» رخ می‌دهد؛ یعنی با مرگ «اسماعیل» روبرو و درگیر تجربه تازه می‌شود، توانسته باشم حس و تجربه‌ام را به درستی به مخاطب منتقل کنم. البته از قسمت 5 به بعد شاهد تغییر در همه کاراکترها به واسطه از دست دادن «اسماعیل» هستیم.

 

این بازیگر با اشاره به اینکه فضاسازی که در «سوران» اتفاق افتاده است، می‌تواند مخاطب را پای اثر بنشاند، عنوان کرد: اگرچه قصه در دوره‌ای می‌گذرد که تماشاگران جوان سریال درک و ایده‌ای از آن دوران ندارند اما فضاسازی درست در عین حال که مخاطب را به وجد می‌آورد، برایش ملموس است و با آن همراه می‌شود.

 

قهرمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه حضور در هر کدام از آثار هنری در حوزه تئاتر، سینما، تلویزیون و یا شبکه نمایش خانگی ابزار خود را دارد و چالشی برای بازیگر محسوب می‌شود، گفت: اگر منِ بازیگر که تجربه حضور در سینما و تئاتر را دارم، بخواهم وارد حوزه دیگری شوم طبیعتا یکسری موارد تغییر می‌کند.

 

وی ادامه داد: برای من فیلمنامه، نقش و گروه کارگردانی مهمتر از حوزه‌ای است که قرارست در آن ایفای نقش کنم و اساسا فکر می‌کنم بازیگری ورای آن چیزی است که بازیگر بخواهد انتخاب کند در چه مدیومی ایفای نقش کند.

 

بازیگر سریال «سوران» در پایان خاطرنشان کرد: به مخاطبان پیشنهاد می‌کنم سریال را فارغ از هرگونه جهت‌گیری سریال را تماشا کنند و بعد درباره آنچه که می‌بیند، قضاوت کنند. لازم می‌دانم به همه عوامل که نزدیک به 7 ماه در کنار هم زندگی کردیم، خسته نباشید بگویم و از سروش محمدزاده کارگردان و مجتبی فرآورده تهیه‌کننده برای کمک‌هایی که به من و «ژیوار» کردند، تشکر کنم.