کد خبر : 8867
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵

فیلم با سوژه‌های خبری، حرکت در شیب لغزنده

فیلم با سوژه‌های خبری، حرکت در شیب لغزنده

دیوید فینچر فیلمساز سرشناس هالیوود به تازگی درباره حواشی ساخت فیلم سینمایی «زودیاک» در سال ۲۰۰۷ توضیحاتی را ارائه کرده است.

به گزارش ایران فیلم پرس، فیلم سینمایی «زودیاک» ساخته دیوید فینچر در سال 2007 ساخته شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در سایت «راتن تومیتوز» امتیاز 90 درصد را کسب کرد. با وجود این، همچنان عده‌ای از عدم شفافیت و میزان صراحت فیلم رضایت نداشتند. با توجه به سناریوهای مختلفی که در مورد هویت زودیاک قاتل وجود دارد، برخی از بینندگان خواستار پایان قطعی‌تر و کشف راز حل نشده‌ای بودند که برای دهه‌ها مردم را درگیر خود کرده است.

 

فینچر که اخیراً در یکی از پنل‌های جشنواره ترایبکا با «استیون سودربرگ» صحبت می‌کرد، درباره ساخت این فیلم گفت: پس از ساخت زودیاک، خیلی‌ها می‌گفتند که چرا تصمیم گرفتی از جهان ناشناس گریسمیت(نویسنده کتابی که فیلم فینچر براساس آن ساخته شده است) سردرآوری؟  این کتابی بود که ما خریدیم و طبیعتا همه کتاب‌های موجود درباره زودیاک قاتل را خریداری نکردیم.

 

فیلم فینچر بر اساس کتاب‌ رابرت گریسمیت که زودیاک نام دارد، ساخته شده است. گریسمیت به طور فزاینده‌ای درگیر هویت زودیاک قاتل شده بود. فیلمنامه این فیلم توسط «جیمز وندربیلت» نوشته شده است و بازیگرانی چون رابرت داونی جونیور، مارک روفالو، کلوئه سوینی، جان کارول لینچ و آنتونی ادواردز در آن ایفای نقش کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: درگذشت بازیگر «اینک آخرالزمان»

 

فینچر در بخش دیگری از اظهاراتش در پاسخ به پرسش عده‌ای از طرفداران، دیدگاه خود را درباره ساخت پروژه‌های سینمایی با محوریت افرادی که هنوز در قید حیات هستند، مانند فیلم «شبکه اجتماعی» که فینچر در آن به زندگی و شخصیت «مارک زاکربرگ» بنیان گذار فیسبوک پرداخته بود، بیان کرد و در این‌باره گفت: شما مسئولیت دارید مطمئن شوید آنچه را که می‌خواهید بگویید، خواهید گفت. باید هوشیار باشید و در این مورد هوشمندانه عمل کنید. از نظر من ساخت فیلم درباره موضوعاتی که از تیتر اخبار جدا شده‌اند، مانند حرکت در امتداد یک شیب لغزنده‌ است. فکر می‌کنم مهم این است که مسئولیت‌پذیر باشید. البته باید بتوانید مخاطبان را هم سرگرم کنید.