کد خبر : 9513
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴

آخر هفته تلویزیون با فیلم‌های جدید و ابراهیم خلیل‌الله

آخر هفته تلویزیون با فیلم‌های جدید و ابراهیم خلیل‌الله

روزهای پنج‌شنبه و جمعه همزمان با ایام عید سعید قربان فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از قاب شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایران فیلم پرس، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 تیر مصادف با ایام عید سعید قربان فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از قاب شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

 

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «خانواده بی‌نظیر»، «حج پاکان»، «آقای امیدوار»، «سیزده زندگی»، «بازیگوش‌ها»، «مرد آشی»، «دنیا کوچک است»، «مشکلات یک مرد محترم»، «گلوله گمشده 2»، «چیچو و فرانکو علیه آل کاپون»، «آمبولانس»، «سفر بزرگ»، «غریبه»، «نورم خرس شمالی؛ تعطیلات خانوادگی»، «صاحب مقام»، «آشیانه‌ای برای زندگی»، «زنبوری به نام مایا ـ ماجرای گوی طلایی»، «ضربه برگشت»، «عشق پر دردسر»، «بهترین دوست من»، «دیدی مشابه آقای رئیس»، «سفر به اعماق جنگل»، «دو نفر و نصفی»، «شبح مسابقات گلف»، «معبد اولونگ»، «سپید دندان»، «دو برادر»، «نوش دارو»، «روزی روزگاری در غرب»، «راهزن»، «ابراهیم خلیل الله»، «خانم دات فایر»، «من پدر خوبی هستم»، «اولتیماتوم بورن» و «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 تیر ماه مصادف با عید سعید قربان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

 

«مرد آشی»، «گلوله گمشده 2»، «آمبولانس»، «غریبه» و «ضربه برگشت» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه‌های سیما تماشایی می‌شوند.

 

شبکه یک سیما

 

فیلم سینمایی «خانواده بی نظیر» به کارگردانی «یوجی یامادا»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 23:30 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

 

این فیلم با بازی نی یان، دا یینگ و لورِن رِن در مورد زنی است که پس از 50 سال زندگی مشترک در 50 امین سالگرد ازدواجشان درخواست طلاق می دهد و همین موضوع تمام خانواده پر سر و صدایشان به تکاپو می اندازد. پس از مشکلات و دعواهای بسیار بین بچه ها، پدر راهی بیمارستان می شود اما پس از مرخصی از همسرش عذر خواهی کرده و دل او را به دست می آورد.

 

فیلم سینمایی «حج پاکان» به کارگردانی «هادی رحیمی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

 

در خلاصه داستان آمده است: پاکان نوجوانی است که آرزو دارد مادر بزرگش را به زیارت امام رضا بفرستد. او به همراه پدرش و مادر بزرگش در روستایی فقیرانه زندگی می کنند. پدر پاکان اعتیاد دارد و برای حشمت خان که گاوداری دارد رانندگی می کند. پاکان برای فرستادن مادر بزرگش به زیارت نیاز به پول دارد. او به سراغ حشمت خان رفته تا در گاوداریش کار کند. پس از سه ماه کار او پول مورد نیاز را درمی آورد اما بر اثر حادثه ای که پاکان نقش ندارد گلدان گرانقیمتی در خانه حشمت خان شکسته که پولش را از کارمزد پاکان که برابر کل در آمد سه ماه او بوده کم می کند. دختر حشمت که متوجه اوضاع پاکان است 100 هزار تومان به او قرض می دهد اما پدر پاکان پول را بر می دارد. پاکان به فکر انجام خلاف می افتد تا پول را جور کند اما منصرف شده به زورخانه می رود.

 

رامین راستاد، مریم خدارحمی، کاظم افرندنیا، نرگس صفدریان، محمد قورچی و شکرالله حسنی در این فیلم به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» به کارگردانی «مجید پایدار»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 8:20 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

داستان این فیلم درباره آقای امیدوار معلمی بی انگیزه و سر به هوا است که در مشکلات مالی غرق شده است و به علت رفتارهای غیر متعهدانه اش در معرض خطر اخراج قرار گرفته است. شخصی به نام آقای شیرازی، اشتباها با آقای امیدوار تماس می گیرد و او را با هزینه تدریس قابل توجهی برای تدریس خصوصی به پسرش، پوریا، استخدام می کند. خانواده شیرازی، خانواده ای ثروتمند اند و خانه ای بزرگ دارند. آقای امیدوار که از دست شرخرها فراری است، ادعا می کند که به علت شیوه تدریسش باید در خانه شیرازی ها بماند. آقای امیدوار شروع به آموزش به روش های تکراری و سنتی می کند اما بعد از مدتی، مجبور می شود برای دریافت پولی که به آن نیاز دارد، روش های مختلف را امتحان کرده.

 

مجید پایدار، محمد حسین نعمتی و عرشیا گرامی در فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» بازی کرده اند.

 

فیلم سینمایی «سیزده زندگی» به کارگردانی «ران هاوارد»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 00:20 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

داستان این فیلم با بازی ویگو مورتنسن، کالین فارل و جوئل ادگرتون؛ درباره یک تیم فوتبال نوجوانان است که به همراه مربی خود به غاری می روند و در آنجا بر اثر سیل گیر می افتند. همه نگران حال آنها هستند و دسترسی به آنها کار راحتی نیست و بجز غواصی راهی برای رسیدن به آنها نیست. سرانجام تعدادی غواص برای نجات آنها دست به کار می‌شوند.

 

فیلم تلویزیونی «بازیگوش‌ها» به کارگردانی «نادره ترکمانی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 8:20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

 

این فیلم درباره چند پسربچه است که در یک روستا که در مناطق شمالی ایران واقع شده، تعطیلات تابستانی شان را صرف سر و سامان دادن به تیم فوتبال‌شان می‌کنند. آن‌ها در این مسیر با موانعی مختلفی روبرو می شوند.

 

نعیمه نظام دوست، مهیار مجیب، ساناز سماواتی، پارسیا شکوری، امیررضا فرامرزی و مهران رجبی در این فیلم بازی کرده اند.

 

فیلم سینمایی جدید «مرد آشی» به کارگردانی «عباس الیوسفی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 17:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

 

این فیلم با بازی بشار الجزاف، الهام علی، لولوا الملا و حسن ابراهیم سلطان؛ داستان یک مرد چاق و دست و پا چلفتی به نام بشار را روایت می کند که عاشق آش است. او کارمند اداره برق است و هر روز صبح قبل رفتن به سرکار یک کاسه آش می خورد. روزی بشار در مسیر رفتن به سرکارش از یک مغازه ناآشنا یک کاسه آش می خرد و موقع رسیدن به سرکارش و پای مخازن برق آن را می خورد. اما اتفاق عجیبی برایش می افتد و بدنش به آن واکنش نشان می دهد و الکتریسیته مخازن را به خود جذب می کند. او به یک ابرقهرمان به نام مرد آشی تبدیل می شود.

 

فیلم سینمایی «دنیا کوچک است» به کارگردانی «رژیس موسه»، شنبه 10 تیر ماه ساعت 00:20 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

 

در این فیلم با بازی جین لاک ریچ من، جولی دبازاک و لیان گریماد خواهیم دید: اودری زنی است که مدیریت یک مهدکودک را به عهده دارد. قانون این مهدکودک این است که هر روز در هفته یکی از والدین به صورت رایگان در آنجا کار کنند. مردی به نام ریچارد که مدیر یک شرکت ساختمانی است، به دلیل اینکه همسرش برای مدتی او را ترک کرده به دنبال مهدکودکی می گردد که فرزندش را به آنجا بسپارد. وی با مهدکودکی که اودری مدیر آن است آشنا می شود و از آنها می خواهد فرزندش را نگهداری کنند. این در حالی است که اودری در شرکتی که ریچارد مدیر آن بوده کار می کرده و توسط خود ریچارد اخراج شده است. مواجهه این دو نفر با یکدیگر در مهدکودک، حوادث و اتفاقات طنزآمیزی را رقم می زند.

 

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «مشکلات یک مرد محترم» به کارگردانی «شهاب عباسی»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

در این فیلم خواهیم دید: سیروس که تنها راننده مینی‌بوس روستا می‌باشد، کاندیدای شورای روستا می‌شود هم‌زمان فیش سفر حج به او داده می‌شود. سیروس بین رفتن به حج و عضویت در شورای روستا باید یکی را  انتخاب کند. او حج را در اولویت قرار می‌دهد و مردم ده وقتی می‌بینند وی سفر به خانه خدا را بر موقعیت دنیوی ترجیح داده به او رای داده و عضو شورای روستا نیز می‌گردد.

 

بهزاد فراهانی، شهربانو موسوی و باقر صحرارودی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی جدید «گلوله گمشده 2» به کارگردانی «گیوم پیرت»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی استفی سلما، آلبان لنوار، ویویا ای. آرمسترانگ خواهید دید: لینو پلیس جوانی که در درگیری با باندهای مواد مخدر برادرش و فرمانده اش را از دست داده است. او هر طور شده قصد دارد از قاتل و  آرسکی که رییس باند است، انتقام بگیرد. او متوجه شده چند پلیس فاسد دستشان در این ماجرا آلوده است، همکارانش به او گفته اند قاتل برادرش به نام مارکو نیز در درگیری ها کشته شده، اما  لینو بعد از مدتی متوجه می شود مارکو در یکی از بخش های پلیس بازداشت است تا بتوانند از او به عنوان شاهد استفاده کنند. لینو به سراغ مارکو می رود اما همکارش به او توضیح می دهد که این پرونده بزرگ تر از چند فروشنده مواد و دو پلیس فاسد است در اصل رییس بخش مبارزه با مواد خودش نیز فاسد بوده و تمام مواد فرانسه و اسپانیا با اجازه او و گروهش جابجا می شده. آنها می خواهند مارکو زنده بماند چون تنها شاهد پرونده است.

 

فیلم سینمایی «چیچو و فرانکو علیه آل کاپون» به کارگردانی «جورجیو سیمونلی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

 

در خلاصه داستان فیلم با بازی چیچو اینگراسیا، فرانکو فرانکی، مویرا اورفی و خوزه کالوو آمده است: چیچو و فرانکو دو افسر پلیس دست و پا چلفتی و نادان هستند. و این مسئله باعث می شود که رئیس آنها برای خلاص شدن از شر آنها، آن دو را به عنوان پلیس مخفی به داخل دارودسته ال کاپون بفرستد.

 

فیلم سینمایی جدید «آمبولانس» به کارگردانی «مایکل بای»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی ایزا گونزالس، جیک جیلنهال و دیون چندلر لانگ خواهید دید: ویل شارپ مرد سیاه پوستی که در ارتش کار می کرده، حالا همسرش بیمار است و بیمه عمل جراحی او را پوشش نمی دهد. ویل برای جراحی همسرش به پول زیادی نیاز دارد و او که فعلا بیکار است توان پرداخت این هزینه را ندارد. او به سراغ برادر خوانده اش دنی می رود. ویل به عنوان فرزند خوانده در یک خانواده سفید پوست و خلافکار بزرگ شده و برادر خوانده اش دنی نیز در کارهای خلاف است. دنی به ویل پیشنهاد می دهد در یک کاری به عنوان راننده برای او کار کند. ویل متوجه می شود دنی و دوستانش قرار است چند میلیون دلار از یک بانک سرقت کنند و او باید به آنها کمک کند. نقشه آن طور که دنی پیش بینی کرده پیش نمی رود و همه اعضای باند کشته شده یا دستگیر می شوند غیر از دنی و ویل. دنی و ویل سوار یک آمبولانس می شوند که در آن یک پلیس زخمی و یک امدادگر زن حضور دارند. آنها با پوشش آمبولانس از منطقه خطر فرار می کنند.

 

شبکه چهار سیما

 

فیلم سینمایی «سفر بزرگ» به کارگردانی «اسماعیل فروخی»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

 

در خلاصه داستان این فیلم با بازی نیکلاس کازاله، محمد مجد و جکی نرسیسیان آمده است: ردا یک جوان فرانسوی مراکشی است که به همراه پدر سالخورده خود از جنوب فرانسه به سمت مکه حرکت می کنند تا پدرش زیارت خود را به جای بیاورد. پسر که به اجبار پدر به این سفر آمده فلسفه کار پدر را درک نمی کند و  مدام بی قراری می کند. اما این سفر و اتفاقاتی که در طول آن برای آنان می افتد باعث رشد ذهنی پسر و شناخت او از پدرش می شود.

 

فیلم سینمایی جدید «غریبه» به کارگردانی «توماس ام رایت»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

 

در خلاصه داستان فیلم با بازی جادا آلبرتز، شان هریس و جوئل ادگرتون آمده است: هنری تیگ جنایتکاری است که سال ها پیش نوجوانی را به قتل رسانده اما به دلیل این که هیچ گونه سند و مدرکی از خود باقی نگذاشته در دادگاه تبرئه می شود. مارک، پلیس کارکشته ای است که با طراحی نقشه ای خود را جزیی از باند تبهکاری معرفی و هنری را دعوت به کار می کند.

شبکه پنج سیما

 

فیلم سینمایی «نورم خرس شمالی؛ تعطیلات خانوادگی» به کارگردانی «آنتونی بل»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 9 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

 

در خلاصه داستان با بازی جنیفر کامرون، پل دابسون و برایان دراموند آمده است: نورم باید بتواند برای جشن سال نو به قله برج یخی صعود نماید و گرنه طوفان یخی بر پا می شود و سرزمین شمالی در یخ و سرما می ماند ولی او تاجش را گم کرده و بدون تاجش هم نمی تواند این کار را انجام دهد. وی می خواهد این قضیه را همسر و فرزندانش که مدام از وی به خاطر کار زیاد و وقت کافی برای خانواده نگذاشتن شکایت می کند پنهان نماید و وانمود می کند که می خواهد به یک سفر بروند. در آنجا نورم بالاخره رد بچه هایی که تاجش را برای این که پدرشان را خوشحال نمایند می گیرد.

 

فیلم سینمایی «صاحب مقام» به کارگردانی «محمد جمال العدل»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی آسر یاسین، یوسرا و امینا خلیل؛ درباره مهندس یحیی جوان ثروتمندی است که یک شرکت ساخت و ساز دارد او با مشاورینش حیکم و حلیم در خصوص ساخت یک مجتمع تفریحی صحبت می کند و برای اینکه مجتمع ساخته شود مرقد شیخ سیدی هلال را باید خراب کنند. حلیم با این کار موافق است ولی حکیم به او هشدار می دهد که این کار را نکند. ولی یحیی این کار را به خاطر سوددهی اش انجام می دهد. رائده همسر یحیی چند روز بعد در خانه بیهوش شده و به کما می رود و یحیی به توصیه زن مرموزی که در بیمارستان او را می بیند تصمیم می گیرد که کسانی را که از او رنجیده اند را خشنود نماید.

 

فیلم سینمایی «آشیانه ای برای زندگی» به کارگردانی «حمید طالقانی»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 24:00 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

 

این فیلم درباره قربانعلی پیرمردی روستایی ظاهر می شود . قربانعلی در پی از دست دادن همسری که  بسیاربه وی علاقه داشته است ، دچار افسردگی و نوعی توهم می شود. او گمان می کند فرزندانش او را دوست ندارند.

 

زنده یاد خسرو شکیبایی، فریبا متخصص و افشین سنگ چاپ در فیلم سینمایی «آشیانه ای برای زندگی» هنرنمایی کرده اند.

 

انیمیشن سینمایی «زنبوری به نام مایا ـ ماجرای گوی طلایی» به کارگردانی «نوئل کلیری»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی بنسون جک، آنتونی کوکو، جک گیلیز، جیمی جیمز و ایتون تس مایر؛ درباره مایا و دوستش ویلی است که در کندوی عسل خرابکاری جدیدی به بار آورده اند. آنها از کندو بیرون می آیند و در سختی های بسیار زیادی جان یک ملکه مورچه جوان را نجات می دهند که بعد از این که از پس همه سختی ها برمی آیند و با دشمنان زیادی از جمله سوسک ها می جنگند موفق می شوند که سوسک ها و مورچه ها را هم به صلح برسانند.

 

فیلم سینمایی جدید «ضربه برگشت» به کارگردانی «تیبور تاکاچ»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی رندی کوتور، کم گیگاند و لوئیس ماندیلور؛ درباره فردی به نام نیک گیبسون است که قبلا خلافکار بوده و سال ها است که دیگر دست به خلاف نزده است. او برای هزینه های درمان دخترش مجبور می شود که دوباره با دوستان سابقش دست به سرقت از بانک بزند. او با جک همکاری کرده و یک تیم جمع می کنند ولی جک و دوستانش به او خیانت کرده و بعد از سرقت او را با تیر می زنند و به خیال این که مرده او را  رها می کنند. نیک در بیمارستان چشم باز می کند و بعد از مدتی از آنجا فرار می کند و به سراغ کسانی می رود تا اطلاعاتی از جک و دوستانش به دست آورد.

 

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «عشق پر دردسر» به کارگردانی «رابرت استیونسون»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی دین جونز، میشل لی و بادی هکت؛ داستان ماشین فولکس واگن با احساس و هوشمندی است که در راه قهرمانی در مسابقات رانندگی به راننده خود کمک می کند.

 

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی 2» به کارگردانی «سام ریمی»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی توبی مگوایر، کیرستن دانست، جیمز فرانکو، آلفرد مولینا، رزماری هریس، دونا مورفی، کلیف رابرتسون و جی کی سیمونز خواهید دید: پیتر پارکر هم‌اکنون در یک کالج مشغول تحصیل است. او شغل خود را از دست داده، نمراتش در کالج پایین است و از سوی دیگر درگیر مسئله عشقی اش با مری جین می‌باشد. پیتر از طرفی عاشق مری است و از سوی دیگر نمی‌تواند هویت مرد عنکبوتی بودن خود را برای او فاش کند زیرا در این صورت جان او به خطر می‌افتد. بدین ترتیب پیتر مری را از دست می‌دهد و مری تصمیم به ازدواج با یک فضانورد می‌گیرد. پیتر سرانجام تصمیم می‌گیرد دست از مبارزه با تبهکاران برداشته و شخصیت مرد عنکبوتی را رها کرده.

 

فیلم سینمایی «بهترین دوست من» به کارگردانی «پاتریک لوکنت»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی دانیل اوتوی، دانی بون، ژولی گایه، ژولی دوران و هانری گارسن؛ داستان دو شریک تجاری با نام های کاترین و فرانسوا است که پس از مدتی کاترین متوجه می شود که شریکش چیزی را از او مخفی می کند و اصرار دارد تا این قضیه را متوجه شود. فرانسوا هم برای گذر از این قضیه از یک راننده تاکسی کمک می گیرد.

 

فیلم سینمایی «دیدی مشابه آقای رئیس» به کارگردانی «راینهارد شوابنیتسکی»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی دیتر هالروردن، تیلو پروکنر، الفی اشکه و گوتز کافمن خواهیم دید: یک تاجر ثروتمند و صاحب یک کتابفروشی معمولی در پایین شهر، از شباهت بسیاری با یکدیگر برخوردارند. به صورتی که بعضاً آنها را به عنوان دوقلو فرض می کنند. بعد از اینکه تاجر ثروتمند مورد تهدید قرار می گیرد، او تصمیم می گیرد که از صاحب کتابفروشی به عنوان بدل خود استفاده کرده و او را استخدام کند. اما این فرد برای او دردسر های بیشتری ایجاد می کند.

 

فیلم سینمایی «سفر به اعماق جنگل» به کارگردانی «ژاومه کویت سرا»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی دواین جانسون، امیلی بلانت، جک وایتهال، ادگار رامیرز و جسی پلمونس خواهیم دید: لیلی دختری ماجراجو به همراه برادرش تصمیم دارد به اعماق جنگل های آمازون به دنبال یک گل شفا بخش یک درخت افسانه ای برود تا بتواند به بیماران تمام دنیا کمک کند. آنها برای رسیدن به این گیاه از موزه تاریخ طبیعی یک سر نیزه را به سرقت برده و رهسپار می شوند. در جنگل های آمازون اما کسی حاضر نیست آنها را به محل این درخت ببرد.

 

فیلم سینمایی «دو نفر و نصفی» به کارگردانی «یدالله صمدی»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: زن جوانی که در مهدکودک کار می‌کند، دختر یک ساله‌اش را با بچه‌های مهدکودک به پارک می‌برد. بر اثر غفلت او، کالسکه بچه‌اش پریسا در سراشیبی پارک و خیابان و کوچه‌ها به راه می‌افتد و مادر که به دنبال کالسکه است پس از طی کردن مسیری طولانی کالسکه را گم می‌کند. کالسکه رو به روی خانه دو مرد مجرد، که پسر عمو هستند، توقف می‌کند. پسر عموها ابتدا سعی می‌کنند کالسکه را مقابل خانه یکی از همسایه‌ها رها و خود را خلاص کنند، اما موفق نمی‌شوند. کوشش آن دو برای سپردن بچه به دیگران به نتیجه نمی‌رسد و به ناچار او را به خانه خود می‌برند.

 

فرامرز قریبیان، علیرضا خمسه و آتنه فقیه‌نصیری در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی «شبح مسابقات گلف» به کارگردانی «کریگ رابرتز»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی مارک رایلنس، ایان پورتر و تامی فالون؛ بر اساس داستانی واقعی روایت شده و در مورد موریس فلیتکرافت است که در سال 1976 میلادی با وجود این که هرگز به صورت حرفه‌ای گلف بازی نکرده بود، وارد مسابقات آزاد انگلیس می‌شود.

 

فیلم سینمایی «معبد اولونگ» به کارگردانی «ین پینگ چو»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی چائو لیانگ، چوان چن یه و اریک تسانگ؛ درباره کارآموزان کونگ فو مدرسه اولونگ است که به دو خارجی با رفتار عجیب و غریب که سعی دارند به آکادمی معتبرشان بپیوندند، مشکوک می شوند.

 

فیلم سینمایی «سپید دندان» به کارگردانی «لوچو فولچی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

داستان این فیلم با بازی ریک باتالیا، ویرنا لیزی، فرانکو نرو و فرناندو ری؛ در جریان هجوم جویندگان طلا در کلوند ایک رخ می‌دهد. جک لندن زندگی سگی را که خون گرگی دارد دنبال می‌کند.

 

فیلم سینمایی «دو برادر» به کارگردانی «ژان ژاک آنو»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

این فیلم با بازی گای پیرس، فردی هایمور، ژان کلود دریفوس، و فیلیپان لروآ بولیو؛ درباره دو ببر است که در دوران کودکی از هم جدا می شوند. اما سال ها بعد توسط یک کاوشگر به عنوان دشمن به هم رسیده و مجبور به مبارزه با یکدیگر می شوند.

 

فیلم سینمایی «نوش دارو» به کارگردانی «نوانیات سینگ»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی دارمندرا، سانی دیول و بابی دیول خواهیم دید: پوران یک طبیب سنتی است و فرمول ساخت نوشدارویی را از اجدادش به ارث برده و برای کمک به مردم فقیر آن را بدون گرفتن پول به آن‌ها می‌دهد. یک کمپانی متقلب دارو سازی می‌خواهد فرمول این دارو گیاهی را از او بخرد.

 

فیلم سینمایی «روزی روزگاری در غرب» به کارگردانی «سرجو لئونه»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

در این فیلم با بازی چارلز برونسون، کلودیا کاردیناله، هنری فوندا و جیسون روباردز خواهیم دید: جیل مک بین که گذشته مشکوکی در نیواورلیانز داشته، وقتی نزد خانواده اش باز می‌گردد، متوجه می‌شود همه کشته شده‌اند. او به تنهایی در مزرعه خانوادگی می‌ماند.

 

شبکه افق

 

فیلم سینمایی «راهزن» به کارگردانی «آلن آنگر»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

 

در این فیلم با بازی جاش دوهامل، مل گیبسون، الیشا کاتبرت و نستر کاربونل خواهید دید: تبهکاری به نام گیلبرت گالوان جونیور در سال ۱۹۸۵ از زندانی آمریکایی در ایالت میشیگان فرار می‌کند و با هویت مرد دیگری به نام رابرت وایتمن از مرز کانادا عبور می‌کند. او از دست آمریکایی‌ها می‌گریزد ولی امید و چشم‌اندازی برای کار قانونی ندارد، به‌خصوص که روزگار بحران اقتصادی دهه ۱۹۸۰ به اوج خود رسیده است. او همه جا را به دنبال کار می گردد اما فایده ای دارد.

 

فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 17 از شبکه افق پخش خواهد شد.

 

این فیلم دوران به نبوت رسیدن ابراهیم را به نمایش می‌گذارد. او در میان کافران بزرگ شده، و آنها را به پرستش خالق خود فرا می‌خواند. ابراهیم به دلیل شکستن بتها به آتش انداخته شد، اما خدا آتش را بر ابراهیم تبدیل به گلستان نمود.

 

محمد صادقی، بهزاد فراهانی، چنگیز وثوقی، فخرالدین صدیق‌شریف و حسام نواب صفوی در فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» ایفای نقش کرده اند.

 

شبکه سلامت (زیرنویس ویژه ناشنوایان)

 

فیلم سینمایی «خانم دات فایر» به کارگردانی «کریس کلمبوس»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت ۱۱ با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می شود.

 

داستان فیلم با بازی رابین ویلیامز، سالی فیلد، پیرس برازنان و متیو لارنس؛ درباره بازیگری به نام دنیل هیلارد است که بعد از یک جدایی تلخ، خود را به شکل یک خانم مسن مستخدم به اسم دات فایر در می‌ آورد تا بتواند به صورت پنهانی زمان بیشتری را با فرزندانش بگذراند.

 

فیلم سینمایی «من پدر خوبی هستم» به کارگردانی «سانتیاگو سِگورا»، جمعه 9 تیر ماه ساعت ۱۱ با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می شود.

 

داستان این فیلم با بازی سانتیاگو سِگورا، تونی آکوستا و سیلویا آبریل؛ در مادرید پایتخت اسپانیا و حول یک خانواده اتفاق می افتد که دارای پنج فرزند هستند. خاویر پدر خانواده فکر می کند که بهترین پدر قرن بیست و یکم است. او برای یک شرکت تلفن همراه کار می کند و مدیر عامل و تکنسین رایانه است. او آن قدر غرق کار است که همسرش ماریسا و فرزندانش سارا ، کارلوتا، روچو دانی و پائولا را نمی بیند. او فکر همیشه فکر می کند همه چیز مرتب است و ماریسا در مورد همه چیز بدون این که نیازی باشد اغراق می کند. ماریسا در بیشتر موارد از روزارا خانمی که خدمتکار خانه است برای نگهداری از بچه ها کمک می گیرد. اوضاع زمانی بدتر می شود که خاویر به همسرش می گوید نمی تواند به سفر برود. آنها قرار بود به مناسبت پانزدهمین سالگرد زندگی مشترکشان به سواحل کارائیب بروند. ماریسا همراه همسر برادر شوهرش به سفر می رود و در این یک هفته خاویر متوجه مشکلات زندگی و بزرگ کردن 5 فرزند می شود. او که مردی پر مشغله است بعد از چالش های فراوان از محل کارش اخراج می‌شود.

 

شبکه فراتر (4K)

 

فیلم سینمایی «اولتیماتوم بورن» به کارگردانی «پل گرینگرس»، پنج شنبه 8 تیر ماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

 

در این فیلم با بازی مت دیمون، ادگار رامیرز و جوآن آلن خواهید دید: جیسون بور مبتلا به فراموشی شده است و همچنان به دنبال نشانه هایی از گذشته و احتمالاً آینده اش می باشد و به همین دلیل به مسکو، لندن، پاریس و مادرید می رود تا آن چه را که می خواهد، بیابد و این در حالی است که وی تحت تعقیب یک تروریست نیز هست.

 

فیلم سینمایی «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» به کارگردانی «استنلی کوبریک»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

 

در این فیلم با بازی کر دولی، گری لاکوود، ویلیام سیلوستر و دانیل ریکتر خواهید دید: پس از کشف دستگاه های فرازمینی اسرارآمیز به نام مونولیت، نژاد بشر با کمک پیشرفته ترین ابرکامپیوتر جهان، عازم سیاره مشتری می‌شود.