کد خبر : 9618
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵

آغاز سریال‌سازی موفق‌ترین فیلمساز چینی

آغاز سریال‌سازی موفق‌ترین فیلمساز چینی

ژانگ ییمو فیلمساز سرشناس چینی، در حال پیوستن به صف کارگردان‌های عرصه استریم است.

به گزارش ایران فیلم پرس، ژانگ ییمو که فیلم «رودخانه سرخ» موفق‌ترین فیلم سال ۲۰۲۳ چین را کارگردانی کرده، قرار است برای اولین بار سریال تلویزیونی بسازد. نمایندگان وی تایید کردند که او تهیه‌کننده اجرایی «اولین شلیک» خواهد بود.

این سریال را زینگ لو کارگردانی می‌کند و تاریخ پخش آزمایشی آن برای سال ۲۰۲۵ تعیین شده است. پیش از آن ژانگ باید کارگردانی فیلمی را انجام دهد که تاریخ اکران آن سال نو چینی پیش‌بینی شده و قرار است تابستان امسال فیلمبرداری آن آغاز شود.

«رودخانه سرخ» که در آغاز سال ۲۰۲۳ اکران شد برمبنای فیلمنامه‌ای از خود ییمو و به طول ۱۵۹ دقیقه شکل گرفت و موفق شد تا در گیشه سینماها ۶۵۰ میلیون دلار بفروشد.

بیشتر بخوانید:آکادمی اسکار از ۳۹۸ عضو جدید برای سال ۲۰۲۴ دعوت کرد

 

این درام تاریخی و دلهره‌آور با بازی شن تنگ و جکسون یی، ژانگ یی، لی جیایین، وانگ جیایی و یو یونپنگ ساخته شد.

داستان این فیلم در دوران آغاز سلسله دودمان سونگ رخ می‌دهد. با وقوع یک قتل مرموز در اقامتگاه کین هوی آن هم زمانی که او با نمایندگانی از سلسله رقیب ملاقات دارد، یک سرباز و یک فرمانده درگیر یک توطئه بزرگ می‌شوند.

ژانگ ییمو ۷۳ ساله سال ۱۹۸۷ با «ذرت سرخ» برنده خرس طلای جشنواره برلین شد و سال ۱۹۹۲ با «داستان کیو جو» شیر طلای جشنواره ونیز را برد. او سال ۱۹۹۴ با «برای زندگی» جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن را از آن خود کرد و سال ۱۹۹۹ هم با «نه یکی کمتر» بار دیگر شیر طلای جشنواره ونیز را از آن خود کرد. «خانه خنجرهای پران» از دیگر فیلم‌های کارنامه این کارگردان است.