کد خبر : 19091
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳

پردیس سینمایی زرقان فارس افتتاح شد

پردیس سینمایی زرقان فارس افتتاح شد

پردیس سینمایی شهر زرقان، با ۲۵۰ صندلی، در گرامیداشت هفته دولت و با هدف ایجاد بستری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و بسط فعالیت‌های نشاط‌آور و امیدافزا، افتتاح شد.

به گزارش ایران فیلم پرس، پردیس سینمایی شهر زرقان که به ادعای کارشناسان و همچنین معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به واسطه امکانات صوت و تصویر، جزء مراکز سینمایی روزآمد و مجهز کشور است، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، افتتاح شد.

 

عبدالعلی کریمی شنبه ۱۱ شهریور در مراسم افتتاح این پردیس، ورود شهرداری و شورای شهر زرقان به حوزه فرهنگ و هزینه کرد میلیاردها تومان برای افتتاح این پروژه فاخر را قابل تقدیر دانست و تاکید کرد که هیچ نقصی در این پروژه فرهنگی وجود ندارد.

 

کریمی با بیان اینکه تمام هم و غم شهیدان مردم بوده است و ما هم باید دغدغه اصلی مان مردم و خدمت‌رسانی جامعه باشد، عنوان کرد: برای هر صندلی مدیریتی چندین شهید تقدیم نظام پر برکت انقلاب اسلامی شده و باید مراقب باشیم که پاسدار خون مطهر شهدا باشیم.

 

او گفت: هفته دولت برای این است که مدیران و کارکنان دستگاه اجرایی اقداماتی را که برای مردم انجام داده‌اند گزارش دهند و به اطلاع مردم برسانند.

 

معاون استانداری فارس با اشاره به اینکه هفته دولت امسال در شهرستان زرقان پروژه‌های خوبی به بهره برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: پروژه‌های مختلفی در موضوعات مهمی نظیر آبرسانی، برق رسانی و پروژه‌های شهری در شهر زرقان شاهد بودیم که به صورت کامل افتتاح شد.

 

کریمی بیان کرد: کار خوب را باید تقدیر کرد و اینکه این پروژه در حوزه فرهنگ است و میلیاردها تومان از اعتبارات شهرداری هزینه این کار فاخر فرهنگی شده است؛ شایسته تقدیر است.

 

او خاطرنشان کرد: در سطح استان خیرین بسیاری داریم که می‌توانند در این شرایط که دولت در بحث اعتبارات و درامدهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه محروم است، کمک کننده باشند.

 

کریمی یادآور شد: خوشبختانه شاهد گشایش‌هایی در حوزه اقتصادی هستیم که با اقدامات دولت مردمی سیزدهم انجام شده است و دولت بدون ادعا کار خود را در عرصه‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و داخل کشور انجام می‌دهد وامید است این روند ادامه داشته باشد.

 

فرماندار زرقان نیز افتتاح این پروژه را حاصل تلاش‌های شبانه روزی مدیران شهرستان و مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر دانست و توضیح داد که در هفته دولت، بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در قالب ۱۲ پروژه در این شهرستان، قابل بهره برداری است.

 

بیشتر بخوانید:کمدی «سینما شهر قصه» پس از ۳ سال به سینما می‌آید

 

مهدی شکرپور در ادامه با اشاره به سیاست‌ها و دیپلماسی منطقی و منطقه محور دولت سیزدهم، توسعه ارتباط با ملل و کشورهای منطقه را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد که ساختار تحریم‌ها با سیاست‌های مقتدرانه دولت، شکسته شده و پولهای بلوکه به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است.

 

او همچنین تصریح کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه گزارش به مردم است که ولی نعمتان ما بدانند که خادمان آنها چه خدماتی ارائه داده‌اند.

 

فرماندار زرقان یکی از اهداف دشمنان مردم ایران را منزوی کردن نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: الحمدالله با دیپلماسی موفق دولت سیزدهم، روز به روز شاهد توسعه ارتباطات با کشورهای مختلف هستیم و کارهای بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف، انجام شده است.

 

شکرپور عنوان کرد: افتتاح پروژه‌ها مرهون تلاش‌های شبانه روزی همه عزیزان است که همین جا از همه آنها سپاس گذار هستم.

 

همت شورای ششم زرقان در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

شهردار زرقان نیز با بیان اینکه تعریف این پروژه در ماه‌های پایانی شورای پنجم کلید خورده است، تاکید کرد که شورای ششم، همت خود را بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام قرار داده است.

 

محمود صانعی پردیس سینمایی زرقان، را از پروژه‌های کلان این شهرستان و حتی استان فارس دانست و توضیح داد که بیش از ۲۰ میلیارد تومان، هزینه ساخت و ساز این پروژه شد و در حال حاضر نیز زمین آن حدود ۳۰ میلیارد تومان ارزش دارد چنانچه این پردیس جمعا با ارزش ریالی ۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

 

او با اشاره به پیشینه فرهنگی مردم زرقان و فعالیت زبانزد گروه‌های هنری و فرهنگی در این شهرستان، از احداث یک سالن اجتماعات ۱۲۰۰ نفره نیز به همت شورای ششم خبر داد و گفت: این پروژه سال گذشته، کلنگ زنی شده و در صورت تامین اعتبار، آغاز به کار خواهد کرد.

 

شهردار زرقان با بیان اینکه پردیس سینمایی این شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن و کمتر از دو سال به بهره برداری رسیده است، تاکید کرد که این پردیس دارای بهترین، مدرن ترین و به روزترین سیستم‌های صوتی و تصویری است.

 

او به این نکته نیز اشاره کرد که ظرفیت این پردیس به گونه ای است که مردم شهرهای همجوار نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

 

شهردار زرقان همچنین از گسترش زیرساخت های شهری با همکاری شورای اسلامی شهر خبر داد و با اشاره به سایر پروژه‌هایی که در دوره ششم شورای اسلامی شهر زرقان به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: تلاش برای گسترش زیرساخت‌های شهری در زمینه‌های مخالف همواره در دستور کار قرار دارد و پروژه‌هایی نظیر پمپ بنزین و پردیس سینمایی از جمله آنها است.

 

او با ارائه توضیحاتی از این پروژه اظهار کرد: بودجه احداث این پردیس سینمایی معادل ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت و ساز است و زمین آن ۳۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده و پردیس سینمایی شهر زرقان در مجموع با ارزش ۵۰ میلیارد تومان به بهر بردرای رسید.

 

صانعی با تاکید بر این مطلب که مردم زرقان دارای سبقه فرهنگی درخشانی هستند و گروه‌های متعدد ادبی و هنری در شهر فعالیت دارند، بیان کرد: پردیس سینمایی شهر زرقان در اواخر سال ۱۳۹۹ شروع به کار کرد و در مدت زمان در حدود دو و سال و نیم به بهره برداری رسید که در خود قابل توجه است.

 

او با اعلام این خبر که سیستم‌های صوتی و تصویری پردیس سینمایی زرقان از مدرن ترین، بهترین و مجهزترین امکانات روز انتخاب شده‌اند، گفت: پردیس سینمایی شهر زرقان مجهز به سالن‌های سینمایی ۱۵۲ نفره و ۵۲ نفره است که مجموعا پذیرای ۲۰۴ نفر از علاقمندان به سینما است. البته سالن سوم هم با ۱۴ تا ۲۰ نفر ظرفیت به زودی تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

 

صانعی با یادآوری این موضوع که اهالی زرقان همواره ثابت کرده‌اند مردمانی مهمان نواز و فرهنگ دوست هستند، بیان کرد: این پردیس سینمایی علاوه بر خدمت رسانی به اهالی شریف و فرهنگمدار زرقان می‌تواند پاسخگوی اهالی سایر شهرستان‌ها نیزباشد.

 

شهردار زرقان در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر این موضوع که گسترش زیرساخت‌های شهری بر اساس نیازهای شهر و شهروندان تداوم خواهد یافت، گفت: امیدواریم با حمایت شورای اسلامی ششم شهر زرقان و تلاش خدمتگزاران مردم در شهرداری شاهد بهره برداری از سالن اجتماعات ۱۲۰۰ نفره باشیم.

 

به گفته این مقام مسئول، عملیات کلنگ زنی این پروژه در سال گذشته انجام شده و هم اکنون مراخل طراخی را پشت سر می‌گذارد و امیدواریم با تامین اعتبار، مراحل اجرایی آن آغاز شود.

 

احداث مجتمع تجاری در جوار پردیس سینمایی زرقان

قاسم جمالی، رئیس شورای شهر زرقان نیز با اشاره به رواج هنرهای نمایشی در شهرستان فرهنگ دوست زرقان و پیشینه فعالیت هنرمندان بنام این حوزه، بر لزوم احداث چنین مرکزی جهت فعالیت‌های فرهنگی تاکید کرد و یادآور شد که ساخت این پردیس در زرقان، ضروری بود.

 

او به این نکته اشاره کرد که ریل گذاری این پردیس در شورای پنجم کلید خورده و علاوه بر آن ساخت یک مجتمع تجاری در جوار پردیس سینمایی، رنگ عملیاتی به خود خواهد گرفت.

 

رئیس شورای شهر زرقان تاکید کرد که شهرداری و شورای شهر، مفتخر است که گام های بهتر و بلندتری برای مردم نجیب این شهرستان و معتمدین محلی بردارد.

 

جمالی همچنین با بیان این ثکه تلاش خدمت‌گزاران موجب تقویت پیوند امت و امام امت می‌شود، گفت: افتتاح چنین پروژه‌هایی باعث پیوند و علاقه بیشتر مردم و بدنه نظام می‌شود و هر چقدر مسئولین در راه خدمت به مردم تلاش کنند این پیوند محکم‌تر می‌شود.

 

او از مردم زرقان به عنوان مظلوم‌ترین مردم استان نام برد چرا که صنایع پیرامون شهر زرقان، از با کیفیت‌ترین آب شرب استفاده می‌کنند اما مردم این شهر از آب مطلوب بی‌بهره‌اند.

 

رئیس شورای شهر زرقان افزود: صنایع اطراف شهر بهترین آب با کیفیت بمو را مصرف می‌کنند و حتی چاه‌های پلمپ دارند که‌ در این خصوص نامه‌نگاری‌های زیادی انجام شده، اما تاکنون هیچگونه همکاری برای استفاده مردم از این آب انجام نشده است.

 

جمالی اضافه کرد: امروز مردم محلات مختلف بافت قدیم زرقان که پایه و ریشه اساسی شهر هستند؛ در مشکل بی‌آبی دست و پا می‌زنند که با بهره‌برداری از طرح آبرسانی که امروز شاهد آن بودیم؛ تنها درصد کمی از مشکلات آب شرب این منطقه رفع می‌شود و به منزله تمام شدن مشکلات آب شهر زرقان نیست.

 

رئیس شورای اسلامی شهر زرقان خاطرنشان کرد: پردیس سینمایی زرقان به عنوان مرکز ثقل فرهنگی شهرستان دریچه‌ایگ شاده به روی کسانی است که در شهرستان و فرا شهرستان، متقاضی استفاده از این فضا هستند.

 

او از شهرستان زرقان به عنوان پیشرو در عرصه فرهنگ و هنر نام برد که هنرمندان و فرهنگ‌دوستان آن از گذشته تاکنون در صنایع دستی، قلم‌زنی، هنرهای نمایشی‌، شبیه‌خوانی و تعزیه‌خوانی که به ثبت جهانی رسیده؛ افتخار شهرستان بوده‌اند.

 

جمالی گفت: در سالیان گذشته با حضور و تدریس استاد هودی، هنرهای نمایشی در زرقان، جان گرفت و اجرای نمایشنامه‌هایی چون “اتاق شماره ۱۹”، ” فریاد” و “سربداران” با نقش‌آفرینی شهیدان عباس و جواد گل‌محمدی این عرصه را وسعت بخشید که در ادامه با حضور استاد صالحی نمایشنامه “گندم‌های خونین” با نقش‌آفرینی برخی از شهیدان زرقان بر وسعت این عرصه افزود و موجب شد تا سالنی در پارک آزادگان زرقان، بهسازی و در اختیار کارگروه هنر تئاتر شهرستان قرار گیرد.