کد خبر : 2079
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲

«رهایم کن» متوقف می‌شود؟

«رهایم کن» متوقف می‌شود؟

ساترا برای شفاف‌سازی افکار عمومی اعلام کرد که سریال «رهایم کن» فاقد مجوز تولید و انتشار از این نهاد است.

به گزارش اختصاصی ایران فیلم پرس، به تازگی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر متنی را منتشر کرده که به نحوی پاسخ دهنده برخی سوالات و ابهامات مطرح شده در رسانه‌های جمعی نسبت به سریال «رهایم کن» است.

 

ساترا در این بیانیه آورده است: «با توجه به تفاهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبلیغات محیطی این سریال که فاقد مجوز است به طور کامل از تمام کشور جمع‌آوری شده است.

 

همچنین از آنجا که سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی یک نهاد تنظیم‌گر است و ضابط قضایی نیست مکاتبه لازم با قوه قضاییه انجام شده است.

 

بیشتر بخوانید:روایت فریده سپاه منصور از بازی در «آکتور»

 

لازم به ذکر است رسیدگی به تخلفات سکوها از طریق دادسرای فرهنگ و رسانه یا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای انجام می‌شود که ساترا مأموریت خود را برای هماهنگی با قوه قضاییه انجام داده است.

 

همچنین با توجه به عضویت نماینده دادستان کل کشور در شورای صدور مجوز انتشار ساترا و هماهنگی انجام شده از سوی ساترا با معاونت حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور انتظار می‌رود به‌زودی روند انتشار هرگونه سریال و برنامه نمایش خانگی فاقد مجوز متوقف شود.»

 

با توجه به جمع‌آوری بیلبوردها از سطح شهر و این بیانیه ساترا و همچنین مطالبه اجتماعی، «رهایم کن» راه متفاوتی نسبت به «سقوط» و برخی دیگر که بدون مجوز راهی مرحله تولید و انتشار شدند، خواهند داشت.

 

هنوز درباره توقف این سریال و هر نوع تصمیم دیگری حرفی به میان نیامده است. اما برخی از کانال‌های مجازی با توجه به بیانیه ساترا و برخی مطالبات اجتماعی، احتمال داده‌اند «رهایم کن» متوقف شود تا با بازنگری و اصلاح بار دیگر به نمایش‌خانگی برگردد.

 

باید دید چه اتفاقی برای این سریال خواهد افتاد؟ آیا همچون «طناز» از پلتفرم حذف می‌شود یا قسمت‌ها برای اصلاح و گرفتن مجوز به ساترا می‌روند و یا به سبکِ برخی به پخش ادامه می‌دهد؟