کد خبر : 2843
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵

اظهارات جدید رئیس سیمافیلم درباره سریال «پایتخت»

اظهارات جدید رئیس سیمافیلم درباره سریال «پایتخت»

مهدی نقویان در حاشیه نشست خبری امروز به حواشی سریال «پایتخت» واکنش نشان داد.

به گزارش اختصاصی ایران فیلم پرس، چند هفته‌ای بود موضوع سریال «پایتخت» که از اظهاراتِ مهدی فرجی درباره بسته شدن پرونده آن شروع شد و به اظهارات پیمان جبلی و چندی دیگر رسید که خبر از باز بودن فضا برای بازگشت این مجموعه تلویزیونی می‌داد.

نهایتاً امروز مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم چراغ سبزی به رویِ فعالیت همه کارگردانان قدیمی و مطرح روشن کرد.

 

بیشتر بخوانید:سریال کمال تبریزی در یک‌قدمی آنتن

 

او با بیان اینکه درهای سازمان به روی هیچ‌کس بسته نیست، در پاسخ به سؤالی درباره حواشی سریال «پایتخت» گفت: سیروس مقدم پشت در نمانده و جزو کارگردان های درجه یک تلویزیون است که تجربیاتش به درد رسانه میخورد و کارهای پرمخاطبی می‌سازد. برای ادامه سریال «پایتخت» هم هیچ رویکرد منفی نداریم و نگاهمان به ادامه سریال‌های این جنسی است که قومیت‌های مختلف را در برمی‌گیرد. اما از طرف آقای مقدم طرح فیلمنامه‌ای ارائه نشده که بررسی شود.

 

نقویان همچنین در ادامه این‌طور اشاره کرد: سیاست تلویزیون این نیست که کارگردان‌های پیشکسوت را کنار بگذارد و منظور از سلبریتی‌زدایی هم این نیست. به هر حال نیروهای جدید باید رشد پیدا کنند و همزمان و همگام با جریان تولید نیروهای جدید هم رشد پیدا خواهد کرد اما درباره الف ویژه آثار به 5، 6 سال زمان تولید و پیش تولید طولانی نیاز دارند، عوامل و بازیگران بسیاری در آنها حضور پیدا می‌کنند و به همین خاطر کارگردان‌های با تجربه‌ای لازم دارند.

 

رئیس سیمافیلم تکلیفِ سریال «سرزمین کهن» کمال تبریزی را روشن کرد که به زودی از شبکه سه سیما پخش می‌شود اما «87 متر» کیانوش عیاری به فضای پخشی غیر از تلویزیون واگذار خواهد شد.