کد خبر : 3291
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴

خبری از ادغام یا انحلال در تلویزیون نیست

خبری از ادغام یا انحلال در تلویزیون نیست

مدیر شبکه کودک در حالی به شائبه‌ها و شایعات پاسخ می‌دهد که چند روزی است بحث انحلال شبکه امید و برخی رسانه‌ها هم به ادغام شبکه کودک و نوجوان پرداخته‌اند.

به گزارش ایران فیلم پرس، پیمان جبلی اولین نفری بود که از سازمان صداوسیما به خبرسازی‌ها درباره ادغام شبکه کودک و امید واکنش نشان داد و این خبر را رد کرد و گفت: به شایعات و شائبه‌ها نباید توجهی کرد.

 

بعد از این اظهارات چندی بعد دوباره خبری آمد که “حذف شبکه کودک منتفی است اما منحل شدن شبکه امید، شبکه تخصصی نوجوانان به عنوان گزینه اول در دستور کار مدیران صداوسیما قرار گرفته است. بر این اساس، شبکه کودک (نهال و پویا) به کار خود ادامه خواهد داد و امید جای خود را به مرکز تخصصی تولید آثار نوجوانان می‌دهد.”

 

فضای خبرسازی‌ها به جایی رسید که محمد سرشار در صفحه شخصی‌اش نسبت به تصمیم‌گیری درباره تعطیلی شبکه امید واکنش نشان داد و با تأیید این رویکرد، با انتشار تصاویر و نمودارهایی در این زمینه، دلایلش را تشریح کرد.

 

او در بخشی از نوشتار خود به این نکته اشاره کرد: «چند روز پیش از سازمان صداوسیما تماس گرفتند و درخصوص تعطیلی شبکه امید نظرم را پرسیدند. این سوال ذهن مرا به یکم شهریور 1395 پرتاب کرد. روزی که با ذوق و شوق فراوان، پخش آزمایشی شبکه امید آغاز شد.

 

بیشتر بخوانید:سرانجام گاندو3 و سریال حاج قاسم سلیمانی

 

اما چهار سال بعد، در شهریور 1399 با افسوس فراوان، پیشنهاد تعطیلی شبکه امید را به صداوسیما ارائه دادم. نظرسنجی‌ها نشان می‌داد نوجوانان بالای 15 سال شبکه‌های بزرگسال را تماشا می‌کنند و نوجوانان 12 تا 15 سال هم ترجیح می‌دهند کانال نهال شبکه کودک را تماشا کنند.

 

مدیر سابق شبکه کودک بیان کرده است: «معتقدم از ابتدا تصمیم آقای علی‌عسکری و تیم ایشان درخصوص تفکیک کانال امید از شبکه کودک و نوجوان اشتباه بود و اکنون بر آقای جبلی و تیم ایشان واجب است که ایده جدیدی برای برنامه‌سازی مخصوص نوجوانان طراحی کند.»

 

مدیر سابق شبکه کودک در پایان نوشته است: «لذا تعطیلی شبکه امید و ادغام آن در کانال نهال، یک عقب‌نشینی تاکتیکی برای صداوسیما خواهد بود تا با تجمیع توان خود، حرکت جدیدی را برای نهضت برنامه‌سازی مخصوص نوجوانان آغاز کند.»

 

محمدصادق باطنی در گفت‌وگویی به همه این خبرسازی‌ها، شایعات و شائبه‌ها پاسخ داد و به یک جمله بسنده کرد.

“در مورد انحلال شبکه امید و شبکه کودک هرچیزی همه اخبار کذب است. هیچ تصمیمی برای انحلال یا اقدام هیچ کدام از دو شکبه گرفته نشده است.”