کد خبر : 3760
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

ساختار ویژه برنامه محرم و صفر تلویزیون تغییر کرد

ساختار ویژه برنامه محرم و صفر تلویزیون تغییر کرد

پویان هدایتی، تهیه کننده «نشان ارادت» از ساخت فصل ششم این برنامه تلویزیونی با ساختاری متفاوت برای پخش در محرم و صفر 1402 خبر داد.

به گزارش ایران فیلم پرس، پویان هدایتی  در باره ساخت فصل ششم برنامه «نشان ارادت» گفت: « در پنج فصل قبل، مفهوم عاشورا و ابراز ارادت به ابا عبدالله الحسین (ع) عمدتا از طریق افراد معروف روایت می شد و برنامه از ظرفیت سلبرتی های هنری، فرهنگی و ورزشی بهره می برد. در سری جدید برای پرهیز از تکرار و به این دلیل که تقریبا دیگر کسی از چهره ها نمانده که حرفش را در برنامه نزده باشد، تصمیم بر این است تا در خدمت چهره های مردمی باشیم.»

 

هدایتی در توضیح بیشتر درباره محتوای سری تازه «نشان ارادت» بیان کرد: «در فصل جدید نخبگان، پیرغلامان، دختران محجبه قهرمان، کارآفرینان، خیرین… به همراه مردم عادی محور اصلی برنامه هستند. منظور از مردم عادی کسانی اند که در طول سال و همچنین محرم و صفر در دستگاه امام حسین (ع) فعالیت دارند؛ از جمله موکب داران، هیئت های قدیمی و …»

 

بیشتر بخوانید:چرا سریال «الف دزفول» ساخته نمی‌شود؟

 

این تهیه کننده افزود:« فصل ششم برنامه همچنین توجهی ویژه به آئین ها و مناسک عزاداری اقوام خواهد داشت و بخش زیادی از «نشان ارادت» به این مهم اختصاص می یابد. از آن جا که خودم اهل بندر کیاشهر استان گیلان هستم، همواره تلاشم در برنامه سازی تلویزیونی توجه به فرهنگ اقوام بوده است و معتقدم باید بیش از پیش قدر این داشته های ارزشمند را دانست.»

او با بیان این که برنامه در 30 قسمت 30 دقیقه ای آماده می شود، افزود:« قسمت اول برنامه 27 تیر و در آستانه ماه محرم روی آنتن شبکه دو خواهد رفت. همه تلاش ما این است که برنامه ای متفاوت و چشم نواز با محتوایی غنی تقدیم مخطبان کنیم.»

 

به گفته هدایتی در این فصل، آیتم های برنامه نیز تغییر کرده اند که شامل مراسم عزاداری در شهرستان ها، گفتگو با صاحبان مشاغل مختلف در محل کارشان، روضه های خانگی و مجالس قرآنی، خوانش وصیت نامه شهدا، معرفی فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلا، مستندهای قدیمی از کربلا و عزاداری ها و … می شود.

 

تهیه کننده «نشان ارادت» همچنین پویش روضه خانگی و پویش پرچم بارگاه امام حسین (ع) را از دیگر بخش های برنامه دانست.

 

پویان هدایتی در پایان از حامد بامروت نژاد مدیر شبکه دو، محمد حلال مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، علی اصغر پورمحمدی مشاور رئیس و مدیر فرهنگی ستاد عتبات عالیات و پیام ابراهیم پور مدیر گروه معارف شبکه دو تشکر کرد که زمینه تولید فصل ششم «نشان ارادت» را فراهم کرده اند.

 

این برنامه محصول گروه معارف شبکه دو سیما با مشارکت ستاد عتبات عالیات است.