کد خبر : 8790
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۲

روایت دختری که مورد خشم منافقین قرار گرفت

روایت دختری که مورد خشم منافقین قرار گرفت

مستند «من میترا نیستم» روایتی از زندگی «زینب کمایی» از شخصیت‌های کمتر شناخته شده انقلابی در دهه ۶۰ ، امروز ساعت ۲۲ از آنتن شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایران فیلم پرس، «من میترا نیستم» روایتی از زندگی «زینب کمایی» یکی از شخصیت‌های کمتر شناخته شده انقلابی در دهه ۶۰ ، امروز یکشنبه ۴ تیرماه ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.

 

مستند «من میترا نیستم» روایتی است از زندگی دختری نوجوان و انقلابی به نام «زینب کمایی» که در ابتدای دهه ۶۰ و در کوران تحرکات شوم سازمان منافقین‌، به دلیل فعالیت‌های مذهبی – سیاسی‌اش مورد خشم و کینه اعضای این گروه قرار می‌گیرد.

 

این اثر به کارگردانی  در مدت زمان ۳۸ دقیقه مخاطب را با این شخصیت کمتر شناخته شده از تاریخ انقلاب اسلامی آشنا می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: هیأت نظارت بر مطبوعات در حوزه صوت و تصویر

 

این مستند که در موسسه فرهنگی و هنری آسمان هفتم تهیه و تولید شده‌ است، روایت خود را با نگاه بر مستندات ارائه شده در کتاب «راز درخت کاج» نوشته معصومه رامهرمزی پیش می‌برد.

 

«نخستین شب فروردین ماه سال ۱۳۶۱ بود. چند ساعتی از نماز مغرب و عشا می‌گذشت اما او هنوز به خانه برنگشته بود. ساعتی قبل از اذان برای خواندن نماز جماعت به مسجد المهدی رفته بود. همیشه بلافاصله بعد از تمام شدن نماز به خانه برمی‌گشت. جست‌وجو در کوچه و خیابان فایده‌ای نداشت. او حالا آن چنان بی‌نشان شده بود که انگار هیچ‌وقت نبوده است؛ هیچ‌وقت… »

 

مستند «من میترا نیستم» به همت گروه تهران و شهروندی یکشنبه ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.