کد خبر : 9105
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶

سریال طوبا برای اربعین ساخته می‌شود

سریال طوبا برای اربعین ساخته می‌شود

سریال «طوبا» جزو تازه‌ترین آثاری است که تلویزیون برای ویژه ایام محرم و صفر خصوصاً اربعین حسینی مقدمات ساخت آن را فراهم می‌کند.

به گزارش ایران فیلم پرس، یکی از خلأهایی که در چند سال اخیر مورد نقد کارشناسان بوده، عدم توجه به ساخت سریال‌های مناسبتی بوده است. خصوصاً در ایام محرم و صفر که جای خالی سریالی متناسب، احساس می‌شود. چندی پیش مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در جریان معرفی چند سریال جدید که فیلمنامه‌شان آماده شده و مقدمات ساخت را فراهم می‌‌کنند به سریال «طوبا» اشاره کرد.

 

این سریال برای ایام محرم و صفر خصوصاً اربعین حسینی آماده می‌شود که احتمالاً سال آینده به آنتن برسد. این روزها سریال در حال آماده کردن مقدمات تولید، انتخاب ترکیب بازیگران و بقیه موارد است.

 

سیدحسین امیرجهانی فیلمنامه «طوبا» را نوشته که سابقه نگارش «نجلا» را در کارنامه خود دارد. سریالی که اولین بار ماجرای اربعین سرخ را به شبکه سه آورد. او نگارش فیلمنامه سریال‌های پدر، حکایت‌های کمال، برسر دوراهی، چرخ فلک و پیکسل را در کارنامه کاری خود دارد.

 

بیشتر بخوانید: چرا محمد دلاوری مجری «بی‌واسطه» شد؟

 

گفته می‌شود این سریال ویژه ایام محرم و صفر خواهد بود که به طور ویژه وارد ماجرای پیاده‌روی اربعین حسینی می‌شود. کاری که با یک نگاه جدید و منطقه‌ای، کاری منحصر به فرد را پیش می‌برد تا جایی‌که گویا قرار است «طوبا» نهایتاً یک پروژه بین‌المللی از آب درآید که بتوان آن را به کشورهای منطقه هم ارائه کرد.

 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد عوامل سریال با همین نگاه بین‌المللی و منطقه‌ای انتخاب می‌شوند. این سریال قرار است به عنوان بزرگترین پروژه‌ای باشد که به ماجرای اربعین می‌پردازد.