کد خبر : 9282
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶

ممانعت از نازنین بیاتی حقیقت ندارد

ممانعت از نازنین بیاتی حقیقت ندارد

بعد از ماجرای حواشی لغو اکران مردمی «عروسی مردم» در مشهد، اولین واکنش وزارت ارشاد در رادیو مطرح شد.

به گزارش ایران فیلم پرس, مهدی سموعی مدیر کل روابط عمومی وزارت ارشاد در گفت‌وگوی رادیویی با مصطفی امامی مجری برنامه استودیو هشت در رادیو نمایش درباره اتفاقات اخیر و مجوزهای وزارت فرهنگ برای کنسرت ها و رونمایی ها و همچنین حاشیه ها نسبت به حضور نازنین بیاتی در مشهد سخن گفت.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره نازنین بیاتی و ممنوع شدنش برای ورود به یک مراسم رونمایی در مشهد بیان کرد: مگر کسی می‌تواند بگوید که یک شهروند جمهوری اسلامی به مشهد سفر نکند؟

 

سموعی اضافه کرد: تهیه‌کننده‌ها و کارگردانان علیرغم اینکه همه‌شان برای من و وزارتخانه محترم هستند اما اجازه دهید بخشی از اینها را به پای شیطنت‌هایی بگذاریم که به دیده شدن برخی از این فیلم‌ها کمک می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:می‌توان از تجاوز گفت و حال مخاطب را بد نکرد

 

وی در پاسخ به مجری که یعنی این خبرسازی‌ها جزوی از کمپین رسانه‌ای فیلم است؟ توضیح داد: آنچه که گفته شده و در رسانه‌ها وجود دارد واقعیت ندارد.

 

سموعی در پاسخ به مجری درباره اینکه حتی اگر نازنین بیاتی در موضوعی قانون را رعایت نکرده باشد باید از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام شود گفت: اگر همه قانون را رعایت کنند، اهالی هر صنفی درباره آن صنف تصمیم می‌گیرند.

 

وی در پایان گفت: درباره این مساله چه در مشهد و چه هر جای دیگری این اتفاق رخ بدهد قطعا وزارت ارشاد پیگیر است. امیدواریم هم حلم و همراهی از طرف جامعه هنری اتفاق بیفتد، وزارت فرهنگ و ارشاد هم به وظایف ذاتی خود عمل کند، اطمینان داشته باشید سایر دستگاه‌ها هم راحت‌تر هستند که مسائل از کانال اصلی خود پیگیری شود.