کد خبر : 9607
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

«شکرستان» تا کجا جذاب است؟

«شکرستان» تا کجا جذاب است؟

مدیر گروه انیمیشن «شکرستان» اعلام کرد: شخصیت‌های جدیدی در راه هستند که بعد از نهایی شدن متن سری جدید، تعدادشان مشخص می‌شود. او همچنین خبر داد: سری دهم این انیمیشن قدیمی ظرف سه ماه آینده تولید خواهد شد.

به گزارش ایران فیلم پرس، حسین محمودی، مدیر گروه «شکرستان» درباره روند تولید سری جدید این انیمیشن که اکنون در مرحله نگارش است، استفاده از موضوعات روز و شخصیت‌هایی که قرار است به «شکرستان» بیایند توضیحاتی را ارائه کرد.

 

او ابتدا اعلام کرد: معمولاً روند تولید انیمیشن مراحل خاصی دارد. بعد از مرحله سیناپس وارد بخش نگارش فیلمنامه و سپس مرحله تولید می‌شویم که ما هنوز کماکان مشغول تولید «شکرستان ۹» هستیم و سری دهم اکنون در مرحله نگارش است. در سری نهم موضوعاتی چون شعار سال، مهار تورم، رشد تولید و … پرداخته شده است و مسائلی چون حفظ محیط زیست، حیوان آزاری، نگهداری حیوانات در خانه، بحث جمعیت و هوش مصنوعی برای سری جدید آماده نمایش شده اند.

 

محمودی گفت: نگارش سری جدید «شکرستان» تا پایان سال به پایان می‌رسد ولی این‌طور نیست که ما ۵۲ قسمت را تمام کنیم و بعد تولید را شروع کنیم. همین که ۱۳ قسمت نگارشش به پایان رسید تولیدش را شروع خواهیم کرد که همزمان با نگارش تولید نیز انجام شود. در کل یک بازه زمانی برای فیلمنامه‌مان که در ۵۲ قسمت طراحی شده در نظر گرفتیم که حدود یک سال زمان می‌برد اما امکان دارد ظرف ۳ الی ۴ ماه آینده تولید را آغاز کنیم.

 

 

«شکرستان» تا کجا جذاب است؟

مدیر گروه «شکرستان» سپس در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید «شکرستان» جدید همچنان بتواند با حفظ جذابیت مخاطبانش را حفظ کند؟ خاطرنشان کرد: اگر بگوییم «شکرستان» یک انیمیشن قدیمی و پرمخاطب است، بی‌راه نگفته‌ایم چون واقعاً مخاطبان این انیمیشن را دوست دارند؛ ضمن اینکه «شکرستان» مخاطبان جوان، نوجوان و حتی کودکان را در برمی‌گیرد و تا به الان موضوعات مختلفی را در خود داشته که از همه مهمتر همین به‌روز بودن موضوعات انیمیشن است که در قالب قصه‌های جامعه به آنها پرداخته شده است و به نظرم همین باعث جذابیت این انیمیشن بعد از سال‌ها شده است.

 

بیشتر بخوانید:چرا ساخت فیلم و سریال درباره پیامبران ضرورت دارد؟

 

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در سری جدید چقدر به معضلات جامعه پرداخته شده و چقدر در این زمینه دستتان برای پرداخت باز است؟ تاکید کرد: بله قطعاً ممیزی هست. وقتی ما از رسانه ملی این مجموعه را تولید و پخش می‌کنیم با نگاه ریز به موضوعات می‌پردازیم نه اینکه بخواهیم مجموعه‌ای را نقد کنیم و زیر سوال ببریم بلکه طنز از نگاه حرفه‌ای و طنازانه است و قطعاً یکسری ملاحظات باید در رسانه رعایت شود تا خدایی ناکرده به قشری توهین نشود و باعث رنجش خاطر مجموعه‌ای نشود اما در عین حال حتماً مسائل روز را خواهیم داشت ولی با نگاه نقد حرفه‌ای نه بی‌احترامی.

 

قصدمان توهین نیست

وی عنوان کرد: پرداخت به اندازه مناسب هست و دستمان بسته نیست، منتهی یکسری ملاحظات هست که باید در راستای همان خطوط پیش برویم و در همان چهارچوب حرکت کنیم. ما نمی‌خواهیم به کسی توهین شود چون کار ما فرهنگی است. موفقیت این مجموعه طی این سال‌ها به نظرم به خاطر همین نگاه طنزی است که دارد و پیام‌های فرهنگی را تا به الان به درستی توانسته انتقال بدهد.

 

 

ورود شخصیت‌های جدید

محمودی همچنین درباره ورود شخصیت‌های جدید به سری جدید «شکرستان» توضیح داد: در سری نهم که اکنون مشغول تولید آن هستیم شخصیت‌ها همان شخصیت‌ها هستند ولی به برخی بیشتر از قبل پرداخته شد و پررنگ شدند و یکسری شخصیت‌ها هم داشتیم که کمتر به آنها پرداخته شده که بنا داریم در سری جدید به این شخصیت‌ها پر و بال بیشتری بدهیم و برایشان قصه تعریف کنیم.

 

مدیر گروه «شکرستان» در پایان گفت: در سری جدید بر اساس قصه پیش می‌رویم و قطعاً کاراکترها و شخصی‌ هایی اضافه خواهیم کرد ولی اول باید قصه پیش برود و نوشته شود و بعد از نهایی شدن متن، تعداد شخصیت‌ها معلوم می شود اما قطعاً شخصیت‌هایی را اضافه خواهیم کرد.