کد خبر : 6397
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴

فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

فصل جدید «شکرستان» و ۱۲ کارتون ایرانی

مرکز پویانمایی صبا برنامه‌های جدیدش را برای پخش در تابستان امسال اعلام کرد.

به گزارش ایران فیلم پرس، مرکز پویانمایی صبا همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده که به زودی از شبکه‌های سیما روی آنتن خواهند رفت.

 

فصل جدید «شکرستان»، مجموعه «جعبه جورواجور»، «محله سبزیجات»، «قصه‌های ریرا»، «مثل نامه»، «معماهای فرید»، «جنگل فندق»، «موزه»، «نقاش کوچولو»، «رعنا دختر دهقان»، «پند پارسی»، «قلعه ماهیان» و «فرآیند» از جمله برنامه‌هایی‌اند که برای تابستان امسال تهیه و تولید شده‌اند.

 

«شکرستان» جدید که قصه‌های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است در 13 قسمت 16 دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است به تهیه‌کنندگی سیدمسعود صفوی و در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

 

«شکرستان» ابتدا با روایت زنده‌یاد مرتضی احمدی آغاز شد و پس از آن سید شهاب حسینی و علی همت مومیوند روایت قصه‌های آن را بر عهده گرفتند.

 

«قلعه ماهیان» از دیگر تولیدات جدید مرکز پویانمایی صباست که در 13 قسمت 16 دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است.

 

بیشتر بخوانید: الیکا عبدالرزاقی بازیگر سریال سلمان فارسی شد

 

همچنین مجموعه انیمیشن «موزه» در 13 قسمت 18 دقیقه‌ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبان کودک است. این انیمیشن تاریخچه آثار هنری ایرانی را به تصویر می‌کشد و هدف از ساخت این مجموعه آشنا کردن کودکان با تاریخچه آثار هنری، شناخت هویت‌های تمدنی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

«مثل نامه» مجموعه‌ای ویژه کودکان است که در 25 قسمت 13 دقیقه‌ای با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی تهیه و تولید شده و در هر قسمت یک ضرب‌المثل را در قالب داستانی شیرین روایت می‌کند.

 

مجموعه «معماهای فرید» هم در 13 قسمت 14 دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک تولید شده است که تابستان امسال به روی آنتن می‌رود.

 

«معماهای فرید» درباره پسری مومن و دانا به نام فرید است که قدرت خارق العاده‌ای در حل معماهای سخت دارد و از این طریق با شخصیت‌های منفی فیلم یعنی حاکم، وزیر، و … دچار چالش می شود.

 

برنامه «قصه‌های ریرا» هم برای مخاطبان خردسال تولید شده و در 26 قسمت 10 دقیقه‌ای است. اتفاقاتِ داستان این برنامه توسط یک گوینده (نریتور) دنبال می‌شوند.

 

سری جدید مجموعه «پند پارسی» مخصوص کودک و نوجوان در 30 قسمت 10دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است. در این مجموعه تلاش شده تا توأم با به کارگیری از گنجینه‌های ادبی بزرگانی چون سعدی و مولانا از حکایات برخی ملل مختلف به شیوه نوین بهره گرفته شود. مجموعه پویانمایی «پند پارسی» در سری جدید خود کمتر راوی قصه‌های اقتباسی خواهد بود.

 

فصل جدید «جعبه جور واجور» هم در 26 قسمت 9 دقیقه‌ای برای مخاطب خردسال تهیه و تولید شده است.

 

فصل جدید «جنگل فندق» در 15 قسمت 12 دقیقه‌ای برای مخاطبان خردسال تهیه و تولید شده است. مهمترین هدف ساخت جنگل فندق اهمیت و جایگاه خانواده و ترویج بیشتر مبحث اتحاد و تعامل اعضای خانواده با یکدیگر در دستیابی به موفقیت‌هاست.

 

مجموعه «نقاش کوچولو» برای مخاطبان خردسال در 26 قسمت 11 دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است. در این مجموعه سعی شده تا بر اساس نقاشی های یک کودک که نسبت به دنیای پیرامونش کشیده، جان بخشیده می‌شوند، قوه تخیل، خلاقیت و نوآوری در کودکان بیش از پیش شکل گیرد و شکوفا شود.

 

سری جدید «فرآیند» هم در 13 قسمت 13 دقیقه‌ای برای مخاطبین کودک و نوجوان تولیده شده است. انیمیشن «فرآیند» با کمک برنامه‌های مستند علمی و آموزشی رئال و استفاده از یک کاراکتر جذاب انیمیشنی، تلاش می‌کند تا طیف متنوعی از موضوعات علمی و آموزشی نظیر علوم و فنون مهندسی، نجوم، دانستنی های پزشکی، صنعت، باستان شناسی، شگفتی های آفرینش، طبیعت، حیات وحش و غیره … به مخاطب خود ارائه کند.

 

سری جدید انیمیشن «رعنا دختر دهقان» در 26 قسمت 18 دقیقه‌ای برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است.

 

مجموعه جدید دیگری که تابستان امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین خردسال تولید شده «محله سبزیجات» است. این مجموعه به آموزش مهارت‌های اجتماعی همچون انجام کارهای گروهی، همکاری، وظیفه‌شناسی، رعایت قانون و … می‌پردازد.